banerNW.jpg
Menu
RSS

Tropem Wilczym. Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych (GALERIA/VIDEO)

Komplet 230 biegaczy, młodych i starszych, pobiegło dziś we Wrześni. Po raz pierwszy nasze miasto włączyło się w ogólnopolski projekt biegowo-edukacyjny: Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy startowali i finiszowali na campingu. Tam czekał poczęstunek i wojskowy piknik z atrakcjami. Zresztą sami zobaczcie na naszych zdjęciach i materiale filmowym!

Czytaj więcej...

Skażenie wody: Sprawdź, gdzie punkty z wodą (VIDEO)

Od wczoraj Września żyje skażeniem wody. Przypomnijmy, zakaz spożywania, mycia naczyń, produktów czy kąpieli dotyczy ul. Kościuszki, Koszarowej, Sikorskiego, Warsztatowej. Po wczorajszych komunikatach wiemy, że było to skażenie bakteriologiczne (nieoficjalnie bakteria E.coli). Usterka (rozszczelnienie sieci) została już usunięta. Skażenie systematycznie spada. Wyniki pobranych próbek poznamy w poniedziałek. A dziś podajemy aktualne miejsca, gdzie możemy zaopatrzyć się w wodę. Sprawdźcie i podajcie dalej.

Czytaj więcej...

FreeSTOP, czyli przystanek pod autobus elektryczny!

Przedstawiciele wrzesińskiego stowarzyszenia FreeLab spotkali się w minionym tygodniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Września Tomaszem Kałużnym. Grupa planuje zorganizowanie w maju tego roku warsztatów, podczas których zostanie zaprojektowany (przy udziale lokalnej społeczności) atrakcyjny, nowoczesny i „samowystarczalny” przystanek autobusowy – freeSTOP.

Czytaj więcej...
Subskrybuj ten kanał RSS

Galeria