banerNW.jpg
Menu
RSS

Skuteczny protest. Nie będzie drogi w parku? Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Wrzesińskie władze na czele z Burmistrzem Tomaszem Kałużnym wycofują się z pomysłu budowy drogi w Parku im. Dzieci Wrzesińskich. To efekt akcji protestacyjnej grupy mieszkańców i zbiórki podpisów pod specjalną petycją.

Przeczytaj również: Protest mieszkańców w obronie parku

Jak pisaliśmy we wcześniejszym materiale (link wyżej), poprzez budowę drogi wyjazdowej w kierunku ul. Opieszyn (kosztem alejki parkowej), urzędnicy chcieli w ten sposób rozwiązać problem korków na ul. Kościuszki oraz przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2. Jednak taki pomysł nie spodobał się grupie mieszkańców, którzy stanęli w obronie zielonego terenu. Założyli m.in. na FB profil "SOS dla Parku im. Dzieci Wrzesińskich".

Ich głównym zadaniem była zbiórka podpisów pod petycją (jej treść TUTAJ). Mieszkańcy mogli poprzeć akcję zarówno w internecie jak i osobiście np. podczas niedzielnej zbiórki przed kościołem św. Ducha. Organizatorzy poinformowali, że petycję poparło nawet 1 500 osób, a sami nie spodziewali się takiego odzewu i sukcesu.

W poniedziałek 25 maja Burmistrz Tomasz Kałużny był gościem Radia Merkury. Oficjalnie oznajmił, że wycofuje się z realizacji pomysłu budowy drogi w parku. Dodajmy, że podczas jutrzejszej (czwartek 28 maja, godz. 15:30) sesji Rady Miejskiej przedstawiciele protestujących złożą zebrane podpisy na ręce przewodniczącego Waldemara Grześkowiaka.

- Wasz entuzjazm i poparcie przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Mam nadzieję, że to przede wszystkim zadecydowało o wycofaniu się Ratusza z irracjonalnych planów budowy drogi w parku. Jednocześnie uważamy, że potencjał Waszych 1500 podpisów, które zostały zebrane dotychczas, nie może i nie powinien zostać zmarnowany! Dlatego jako organizatorzy myślimy o tym, aby dokończyć do czwartku zbiórkę tych podpisów (ponieważ listy jeszcze krążą w terenie) i wystosować do Ratusza pismo z żądaniem przeprosin, za niesmaczne naszym zdaniem słowa pana Burmistrza wobec podpisujących się pod protestem. Przypominamy, że pan Burmistrz wypowiedział się, że 90 procent z podpisujących protest nie wiedziało co podpisuje. (...) Wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w zbiórkę podpisów pod protestem serdecznie dziękujemy. Sądzę, że akcja ta dała przykład, iż działanie w zdeterminowanej grupie dla dobra wspólnego może się zakończyć sukcesem. Nie zamykamy naszej strony - myślimy o tym aby działała ona dalej dla dobra całej zielonej przestrzeni w naszym mieście! - czytamy na wspomnianym profilu na FB.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

10 komentarzy

 • emil
  emil czwartek, 28, maj 2015 21:59 Skomentuj link

  hahah wszytskim radnym i burmistrzowi proponuje droge przez ratusz z opcja dojazdu pod biurko, oj wygoda, wygoda!

  Report
 • Absolwent SSP2
  Absolwent SSP2 czwartek, 28, maj 2015 14:36 Skomentuj link

  Petersen - dlaczego stracą na tym dzieci i rodzice? To podworzenie dzieci pod same drzwi szkoły to przesada i wygodnictwo. Szkoła istnieje od kilkudziesięciu lat i zawsze dzieci sobie radziły z dotarciem na lekcje.

  Report
 • Waldemar Grześkowiak
  Waldemar Grześkowiak czwartek, 28, maj 2015 10:11 Skomentuj link

  "....(kosztem alejki parkowej)...." ? Której ?
  Jeśli tak akcjonariusze tłumaczyli prosząc o poparcie, to nie dziwię się, że poparcie dostali. Tylko, że to nieprawda !

  Report
 • obserwator
  obserwator czwartek, 28, maj 2015 09:17 Skomentuj link

  Lepiej by pomyśleli jak tu basen kryty odkupić !!!

  Report
 • endrju
  endrju środa, 27, maj 2015 23:45 Skomentuj link

  tak z wrzesni. droga ktora istnieje jest tylko droga dojazdowa do szkoly. slepa uliczka - uczeszczana tylko w godzinach rozpoczecia i zakonczenia lekcji.

  droga ktora chca wybudowac to typowa przelotowka. nikt w ratuszu widac nie pomyslal, ze oprocz rodzicow, beda nia przejezdzac wszyscy inni mieszkancy - ci co sobie chca skrocic droge do miasta itd. naprawde myslicie, ze ruchliwa droga (nie tylko w godzinach rozpoczecia i zakonczenia lekcji) to rozwiazanie ktore zapewni dzieciakom bezpieczenstwo???

  Report
 • petersen
  petersen środa, 27, maj 2015 23:10 Skomentuj link

  ...a Ty endrju z Wrześni? jeżeli tak, to pod szkołą, o której mowa jeszcze nie byłeś:) przecież droga pod tą szkołą jest od lat... chodziło bardziej o przedłużenie istniejącej, żeby usprawnić ruch pojazdów, które przywożą i odbierają dzieci...

  Report
 • petersen
  petersen środa, 27, maj 2015 23:02 Skomentuj link

  super akcja.... szkoda, że stracą dzieci i rodzice.... obawiam się, że Burmistrz miał rację, większość podpisywała protest dotyczący likwidacji części parku a nie budowy drogi w parku...ja też tak na początku pomyślałem... brawo, kawałek trawnika ważniejszy od bezpieczeństwa dzieci!

  Report
 • endrju
  endrju środa, 27, maj 2015 19:56 Skomentuj link

  swietna logika burmistrza! droga ktora bedzie przebiegac pod szkola zapewni bezpieczenstwo biegajacym pod jej budynkiem Dzieciom!

  Report
 • adam
  adam środa, 27, maj 2015 19:51 Skomentuj link

  Kałużny sie skonczyl

  Report
 • Piotrek
  Piotrek środa, 27, maj 2015 17:28 Skomentuj link

  Słuszna akcja. Może dzięki takim akcjom nie będzie powstawać więcej blokowisk w parku, może nawet zniknie ogrodzenie amfiteatru;)

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria