banerNW.jpg
Menu
RSS

Nowa droga w rejonie ulicy Piastów Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
  • 1 komentarz
Planowana droga zaznaczona jest kolorem niebieskim Planowana droga zaznaczona jest kolorem niebieskim

Burmistrz Wrześni chce wybudować drogę gminną przy ulicy Piastów. W tym celu zwrócił się do starosty jako do organu administracji architektoniczno-budowlanej o wydanie pozwolenia na realizację tej inwestycji.

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Jak wyjaśnia Jerzy Kaczorowski, zastępca naczelnika Wydziału Budownictwa, Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego we Wrześni, część planowanej drogi przebiegać będzie przez teren działki będącej we współużytkowaniu wieczystym okolicznych mieszkańców, właścicieli zlokalizowanych na niej garaży. Teren ten zostanie włączony w projektowany pas drogowy. Realizacja inwestycji wiązać się będzie ze zmniejszeniem powierzchni gruntu (działki), do którego ci właściciele mają prawo. Jak przewiduje ustawa o szczególnych zasadach realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, zgodnie z którą prowadzone jest postępowanie administracyjne za odjęte prawo użytkowania wieczystego wszyscy uprawnieni obywatele otrzymają odszkodowanie pieniężne.

Pojawiły się głosy właścicieli garaży, że budowa drogi będzie się wiązała z całkowitym przejęciem działki i rozbiórką garaży. – Tak jak informowaliśmy w bezpośrednich rozmowach z zainteresowanymi, tak również w tym miejscu podkreślam, że nic takiego nie będzie miało miejsca – nie przewiduje tego ani projekt budowlany, ani wniosek inwestora. Budowa drogi pozwoli natomiast stworzyć dostęp działce, na której zlokalizowane są garaże, do drogi publicznej (aktualnie jej nie posiada, dojazd realizowany jest wg nieuregulowanych zasad, przez działkę gminy niebędącą drogą publiczną). Realizacja inwestycji pozwoli też zakończyć porządkowanie terenu w rejonie miejsca rekreacji, jakim jest Flex Park – tłumaczy Jerzy Kaczorowski.

Dodatkowo zwraca on również uwagę na fakt, że projekt budowlany nie przewiduje obsługi nowo projektowaną drogą terenu sąsiedniej działki, na której zlokalizowane są budynki mieszkalne wielorodzinne, częściowo w budowie. Nieruchomości te obsługiwane są zjazdami od strony ulicy Słowackiego.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Agnieszka Przysiuda-Zielkowska/Starostwo Powiatowe we Wrześni

1 komentarz

  • Maki
    Maki sobota, 13, maj 2017 20:42 Skomentuj link

    Dość innowacyjne i pionierskie jest uporządkowywanie terenów rekreacyjnych przez budowę drogi i tao takiej do donikąd. Bo skoro nie ma obsługiwać pobliskich nowo-wybudowanych bloków, to właściwie będzie tylko następnym wjazdem na teren garaży. Jest tam teraz "droga" gruntowa z której korzystają właściciele garaży i w letnie dni każdy przejazd samochodu to wzbite w powietrze tumany kurzu, ale wyasfaltowanie nie wiele zmieni może tylko wzrosnąć natężenie ruchu, które w sytuacji usytuowania w bezpośredniej bliskości placu zabaw dla dzieci stworzy tylko zagrożenie bezpieczeństwa osób korzystających z tych terenów. Być możne obecnie znajdujący się parking e trójkącie Amica-stawek- ul. Piastów nie posiada statusu drogi publicznej,ale to jest tylko plusem dla terenów wypoczynkowo-rekreacyjnych FLEX-PARKU. Tak więc budowa drogi donikąd, a w rezultacie otoczenie tak małego obszaru WYPOCZYNKOWO-REKREACYJNEGO jest bez większego sensu, chyba ze jest elementem wiekszej całości o której teraz się nie mówi. No ale czas pokarze.

    Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria