banerNW.jpg
Menu
RSS

Elektrycznym autobusem pojedziemy w przyszłym roku (VIDEO) Wyróżniony

fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Od nowego roku będzie można podróżować po ulicach Wrześni nowoczesnym elektrycznym autobusem. To część większej inwestycji pt. Centrum przesiadkowe. Solaris ma kursować po dwóch bezpłatnych liniach (o których wcześniej pisaliśmy). Na jednym ładowaniu może przejechać 100 km. Zobacz nasz reportaż video Kuby Makowskiego. 

 

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Jak już wspominaliśmy, 28 kwietnia w Urzędzie Miasta i Gminy podpisana została z firmą Solaris umowa sprzedaży nowoczesnego, jednoczłonowego autobusu elektrycznego wraz z ładowarką. Łączny koszt zakupu to blisko 2.400.000 złotych.

Teraz przez kilka kolejnych miesięcy trwać będzie produkcja autobusu, który z początkiem nowego roku kalendarzowego będzie kursował po ulicach Wrześni.-  To wersja 9-metrowa, w którym w zależności od wyposażenia miejsce siedzące znajdzie 29 osób. Elektryczny autobus, który zobaczymy na początku 2018 roku jest częścią projektu Centra przesiadkowe. Sami jesteśmy ciekawi jak duże będzie zainteresowanie, będziemy analizowali dokładnie ruch i niewykluczone ze z biegiem czasu będziemy modyfikować trasę - mówi Zastępca Burmistrza Wrześni, Karol Nowak.

Trasy po których będzie kursował autobus znajdziesz TUTAJ

ZOBACZ nagranie video na samym dole! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

 

Kuba Makowski

fot. NWTV.pl

źródło: inf. własna

Media

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria