Menu
RSS

Światowe wojaże Jana Stępniaka Wyróżniony

Jan Stępniak zdobył brązowy medal na XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji. Impreza odbyła się w dniach 24.06-2.07 w hiszpańskiej Maladze.

Wrześnianin zajął 3. miejsce w pływaniu stylem grzbietowym na 100 metrów. Wystartował także w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym, w którym zajął 5. miejsce oraz w silnie obsadzonym wyścigu stylem klasycznym na 50 m (7. miejsce) i 100 m (6. miejsce).

W zawodach wzięło udział ponad 2000 osób po transplantacji z 55 krajów. Wrzesiński sportowiec wystartował w kategorii wiekowej 18-29 lat. Igrzyska w Maladze były dla Jana Stępniaka trzecią światową imprezą sportową. Pod koniec maja br. pływak otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Września za wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 r.