Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów vw18032014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Września ma Volkswagena! (RELACJA NA ŻYWO) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów vw18032014 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Udało się! To we Wrześni powstanie nowa fabryka Volkswagena produkująca Craftera. Relacja na żywo z konferencji w Poznaniu. Poniżej szczegóły.

RELACJA NA ŻYWO

GALERIA:

{gallery}vw18032014{/gallery}

11:40 Skończyła się konferencja. Teraz wywiady i wspólne zdjęcia. Bez wątpienia to historyczny dzień dla Wrześni. Wkrótce kolejne materiały, zdjęcia oraz info dotyczące pracy we wrzesińskiej fabryce VW.

- Gratuluję VW trafności podjęcia decyzji .Dziękuję bardzo za zaufanie. Słowa uznania i podziękowania dla wszystkich osób pracujących w naszym zespole - Tomasz Kałużny.

- Jestem przekonany, że nowy zakład we Wrześni będzie pisał historię sukcesu. Będę osobiście koordynował współpracę zakładu we Wrześni i Poznaniu. To olbrzymie wyzwanie ale wiem, że razem damy radę. Fabryka powstanie na terenie 220 hektarów. Budowa ruszy późną jesienią 2014, rozruch planowany na jesień 2016. Łącznie stworzymy 2,300 miejsc pracy (2 tys. na produkcji). W ciągu roku fabryka będzie wypuszczała 85 tys. pojazdów (karoseria, lakier i ostateczny montaż). Poddostawcy z regionu i Hannoweru. Wkrótce chcemy porozumieć się z wrześnianami i wszystko wytłumaczyć, jak ta inwestycje zmieni Wrześnię - powiedział Jens Ocksen.

- Dzisiejszy dzień jest dla Polski szczególny. To świetna informacja. VW kolejny raz zaufał Polakom. Przynosi nie tylko nową fabrykę ale wielkie międzynarodowe doświadczenie. Ta decyzja to wiara w naszą mądrość, racjonalność i wysokie kwalifikacje. Polska to świetne miejsce dla inwestycji. To sprawdzony partner na dziś i jutro. To sygnał dla motoryzacji. Kto chce się rozwijać musi inwestować. Tym bardziej cenimy sobie tą decyzję kierownictwa Volkswagena. Wspaniałe otoczenie i podejście władz samorządowych to dzięki temu udało się. Te negocjacje prowadziliśmy wspólnie od kilkunastu miesięcy. Dziękuję bardzo wszystkim zaangażowanym w ten projekt - mówi Janusz Piechociński

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nowa fabryka produkująca samochód nowej generacji Crafter powstanie we Wrześni! Powstanie ponad 2 tys. nowych miejsc pracy. Jest to największy projekt we współczesnej historii Volkswagena. Jestem przekonany, że zakład ten będzie tworzył produkty najwyższej jakości, które będą wysyłane na cały świat. Chcemy rozwinąć swoją ekspansję także na Bliskich Wschód i Wschodnią Europę - oznajmił właśnie Dr Leif Ostling.

11:00

Rozpoczęło się. Powitanie gości, a wśród nich Starosta Dionizy Jaśniewicz i Burmistrz Tomasz Kałużny.

DSC_0036_800x537_2.jpg

10:50

Za chwilę początek konferencji. Zajęliśmy już miejsca prasowe. Poniżej pierwsze zdjęcia. Nieoficjalne informacje są bardzo optymistyczne dla Wrześni:) Czekamy na początek. Trwa relacja na żywo.

DSC_0004_800x537.jpg

 

DSC_0012_800x537.jpgWtorek, 8:50

Nasz naczelny już w drodze do Poznania, akredytacja prasowa potwierdzona. Jeszcze nieco ponad dwie godziny i poznamy lokalizację. Trzymamy kciuki:)

Poniedziałek, 22:00

O wtorkowej konferencji rozpisały się także portale regionalne (Głos Wielkopolski), branżowe (Forsal.pl) i ogólnopolskie (TVN24bis.pl, Interia.pl oraz Dziennik.pl). W tych doniesieniach Września wskazywana jest jako faworyt. My spokojnie czekamy do jutra. Przypominamy o naszej relacji od godz. 11:00.

Poniedziałek, godz. 17:10

- Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową, podczas której zostanie ogłoszona decyzja o wyborze lokalizacji dla produkcji następcy modelu VW Crafter - poinformował nas Piotr Danielewicz, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań.

We wtorkowym spotkaniu uczestniczyć będzie Zarząd Spółki Volkswagen Poznań, Przedstawiciel koncernu Volkswagen AG, Przedstawiciel Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Przedstawiciel Rządu, Wicepremier i Minister Gospodarki. Dodajmy, że konferencję zaplanowano w Poznaniu. Początek o godz. 11:00. W tym artykule będziemy prowadzić relację NA ŻYWO. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Polecamy nasze wcześniejsze materiały o fabryce VW:

Nadzwyczajna sesja powiatowa

Powstała Wrzesińska Strefa Gospodarcza! Dla Volkswagena

Kolejny teren w strefie ekonomicznej (GALERIA)

Noworoczne spotkanie pracodawców (GALERIA)

Fabryka VW w "okolicach Poznania"

Volkswagen we Wrześni? Władze robią co mogą

Jaki inwestor może postawić dużą fabrykę?

Nadzwyczajna sesja. W tle duży inwestor!

Dawid Spychalski

fot. Volkswagen Poznań

źródło: inf. własna

20 komentarzy

 • Kobieta pracująca.
  Kobieta pracująca. czwartek, 20, marzec 2014 22:14 Skomentuj link

  Dla Burmistrz Pana Tomasza Kałużnego Duże brawa, to On jako jedyny Burmistrz we Wrześni dużo zrobił dla miasta w różnych dziedzinach, wypiękniało miasto i rozkwitło. Współpraca zespołu ludzi, którzy dali duży wkład pracy aby doszło do realizacji finałowej decyzji, bardzo durzy ukłon zrobili dla mieszkańców Wrześni aby im zapewnić pracę w renomowanej firmie Volkswagen. To wydarzenie wejdzie na strony historyczne miasta Września. Cieszmy się, że my nasze dzieci i wnukowie, znajdą pracę i nie będą tułać się po świecie zostawiając rodziny rozbite. W Niemieckich gazetach pisze się dobrze, o wyborze miasta Wrześni i Władzach Miasta. Jesteśmy w Unii, uczmy się języków to nam pomoże, młodzi ludzie powinni władać w dzisiejszych czasach trzema językami aby odnaleźć się w Europie. Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie mieszkańców Wrześni.

  Report
 • Koszulka I Love Września
  Koszulka I Love Września wtorek, 18, marzec 2014 14:30 Skomentuj link

  No i pięknie :)

  Report
 • neverrain
  neverrain wtorek, 18, marzec 2014 13:59 Skomentuj link

  Do userka Gestapo - zawsze znajdzie się taka czarna owca jak Ty.... Niemiec czy nie - to pracodawca i zapłaci Ci więcej niż wyzyskujący Polaczek mający swoją firmę ..taka prawda... miejsca pracy są potrzebne, ale Ci którzy pracują w VW chwalą go sobie...

  Report
 • Gestapo
  Gestapo wtorek, 18, marzec 2014 13:21 Skomentuj link

  powstanie bo miał we Wrzesni po 1 i ostatnie przez Gestamp a te gierki to tylko max .! ugranie czego sie da czyli zwolnienie z podatków ,drogi przyłacza itp itd nic tylko wszyscy do szwajgrotania po niemiecku i RAUS do roboty polaczki taki juz nas los zawsze w dupe nawet w niby naszym sprzedajnym kraju a zasługi kałuzy 0% bo zwolnił z podatku a czyja ziemia podzie po Wv pewnie jego bo napewno nie miasta !!!

  Report
 • jamshjzk
  jamshjzk wtorek, 18, marzec 2014 12:29 Skomentuj link

  teraz będzie oblężenie w szkołach językowych .. super każdy ma szanse na lepszą prace

  Report
 • AAA.....
  AAA..... wtorek, 18, marzec 2014 12:06 Skomentuj link

  WIELKIE GRATULACJE DLA WRZEŚNI!!!!!
  GRATULACJE DLA BURMISTRZA I LUDZI ZAANGAŻOWANYCH W POWSTANIE TEJ FABRYKI

  Report
 • Milosz
  Milosz wtorek, 18, marzec 2014 12:01 Skomentuj link

  oj chlopcze nie kazdy za granica pracuje jako pomywacz albo zbieracz jagod..

  Report
 • lop
  lop wtorek, 18, marzec 2014 11:59 Skomentuj link

  a grzeszczak gdzie sie tam wcisnal? zenada

  Report
 • ciekawy
  ciekawy wtorek, 18, marzec 2014 11:59 Skomentuj link

  Możecie pokazać na mapie gdzie ta fabryka ma stanąć?

  REDAKCJA: We wcześniejszych artykułach daliśmy już mapkę (linki wyżej).

  Report
 • Ryszard
  Ryszard wtorek, 18, marzec 2014 11:50 Skomentuj link

  Ale 2 lata trzeba będzie jeszcze jeździć na jagody do Szwecji i do waty do Angli ....;)

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria