banerNW.jpg
Menu
RSS

Wizyta pracowników Volkswagena Wyróżniony

 • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
 • 5 komentarzy
fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Przedstawiciele Volkswagena odwiedzili Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. Zapowiedzieli, że wizyta to dopiero początek wiwisekcji.

16 kwietnia siedmioro pracowników z polskich i niemieckich filii Volkswagena „prześwietliło” zasoby PCEZ-tu i szkoły przy Wojska Polskiego. Marek Dyba, dyrektor Centrum, pokazał wszystko od kuchni. Goście byli zainteresowani sprzętem w pracowniach do nauki przedmiotów zawodowych (między innymi obrabiarkami sterowanymi ręcznie i tymi nowoczesnymi – sterowanymi numerycznie) oraz powierzchnią, jaką inwestor może zająć na potrzeby szkolenia przyszłych pracowników.

Stopień informatyzacji szkoły, która posiada aż jedenaście pracowni komputerowych, wywarła bardzo pozytywne wrażenie. Bogdan Nowak, dyrektor ZSP, zaznaczył, że szkoła ma doświadczenie w prowadzeniu współpracy nie tylko ze szkołą w niemieckim Wolfenbüttel, ale także z innymi przedsiębiorstwami zza granicy, które znalazły pracowników wśród uczniów i absolwentów ZSP. Odwiedzający pytali o kwalifikacje kadry nauczycielskiej, bo nie wykluczają zaangażowania jej w przedsięwzięcie oraz o możliwość nauki języków obcych. Nie chodziło tylko o kursy niemieckiego, ale również o podstawy języka polskiego.

Starosta Dionizy Jaśniewicz zwrócił uwagę na pozostałe obiekty w bezpośrednim sąsiedztwie, które sprawiają, że firma będzie miała optymalne warunki do rozwoju – Powiatowy Urząd Pracy, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, zaplecze hotelowe, a także duży parking, który ma powstać za budynkiem PCEZ-tu.

Przeczytaj również:

Wizyta Prezydenta RP we Wrześni! (RELACJA/GALERIA)

Praca w Volkswagen Września

Dzień z Volkswagenem w obiektywie (GALERIA)

Września ma Volkswagena! (RELACJA NA ŻYWO)

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: Katarzyna Błochowiak/Starostwo Powiatowe we Wrześni

5 komentarzy

 • winar
  winar wtorek, 22, kwiecień 2014 08:37 Skomentuj link

  kiedy robiliście to zdjęcie ?

  Report
 • telesfor
  telesfor sobota, 19, kwiecień 2014 12:43 Skomentuj link

  tak tak. szkółka nie miała ostatnio najlepszego naboru to trzeba było puścić w świat że oto będą kształcić dla volkswagena. a tu sru i się okazało że jeden wielki sm***. oj powiatowcy powiatowcy. mam nadzieję że to są wasze ostatnie miesiące rządów.
  nie ma to jak LO!

  Report
 • erat
  erat sobota, 19, kwiecień 2014 12:31 Skomentuj link

  Najbardziej architekci od trawników i skwerków kwiatowych.
  A na poważnie, oni wcale nie potrzebują waszych absolwentów, bo mają własnych ze Swarzędza. Ot tyle na ten temat

  Report
 • bp
  bp sobota, 19, kwiecień 2014 00:30 Skomentuj link

  ZSP jako szkoła może nie skorzysta ale absolwenci szkoły tak.

  Report
 • erat
  erat piątek, 18, kwiecień 2014 22:18 Skomentuj link

  Łudzić się każdy może. W dzisiejszych Wiadomościach Wrzesińskich złudzenia zostały rozwiane- chyba nawet sam dyrektor tej szkoły się wypowiada.
  VW ma szkołę w Swarzędzu i to im w zupełności wystarczy. Woja polskiego może sobie tylko marzyć i chwalić informatyzacją. Jeżeli ktoś skorzysta to Centrum prowadzone przez dyr. Dybę, ale to też do końca jeszcze nie wiadomo.

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria