Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów fpo2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Młodzież ma Power! Za nami 24. FPO (GALERIA/VIDEO) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów fpo2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W piątkowy wieczór zorganizowano już 24. odsłonę Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Tradycyjnie scena WOK-u została opanowana przez utalentowanych, wrzesińskich wokalistów, a sala wypełniona była po brzegi. W tym roku wydarzenie pod hasłem FUN POWER ON miało dwie części: konkursową i recitalową. Jako jedyni transmitowaliśmy dla Was festiwal NA ŻYWO (NWTV.pl). Zobaczcie to jeszcze raz! Poniżej także obszerna fotorelacja. Mamy już wyniki!

 

partner22032017.gif

fines1032017.png

Angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, aramejski, łacina oraz hebrajski - utwory w tych językach zaprezentowali nam uczestnicy 24. FPO. W ocenianej przez jury części konkursowej wystąpili: Kacper Maj, zespół PERSONA (Michalina Nawrocka, Monika Szczygieł, Wiktor Szalaty, Krzysztof Chmiel, Sławomir Sobczyński), Michalina Chmiel, zespół BAG IT (Monika Markiewicz, Mateusz Błaszczyk, Iga Iglewska), Maria Stefaniak, Faustyna Szymańska, Aleksandra Baryżewska, Marcelina Dopierała, Monika Markiewicz, Monika Pawlak, Sara Król, Filip Kwiatek, Piotr Pluciński, Arkadiusz Dębiński, Kuba Hart, Klaudia Panster, Jacek Ignasiak, Piotr Kierzenkowski oraz Mateusz Błaszczyk.

Natomiast po przerwie w części recitalowej śpiewali i grali: Wojciech Goderski, Marta Lipińska, Iga Iglewska, Marcelina Dopierała, Dominika Sobczak, Wojciech Maćkowiak, Helena Łopatka, Julia Ratajczak, Adrianna Maciejewska, Mikołaj Milczarek, Waness Antkowiak, Sławomir Gorzelany, Piotr Pluciński, Klaudia Jankowska, Marcelina Czaja, Anna Wardęska, Aleksandra Baryżewska oraz Renata Mikołajczyk.

Jury obradowało w składzie: Violetta Zdunowska, Olga Kośmińska-Gera, Jolanta Kosmowska, Lidia Kostrzewa, Przemysław Koserczyk, Marek Jakubowski, Bartosz Woźniak, Bartosz Chudziński.

WYNIKI

Grand Prix Festiwalu - PERSONA

2. miejsce - Trio Faustyna Szymańska, Aleksandra Baryżewska i Marcelina Dopierała

3. miejsce - Monika Markiewicz

4. miejsce - Arkadiusz Dębiński z zespołem

Nagrody specjalne: Trio BAG IT, Marcelina Dopierała, Arkadiusz Dębiński + zespół, Aleksandra Baryżewska i Monika Pawlak.

Nagroda publiczności: Wojciech Maćkowiak

ZOBACZ film na samym dole! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

FOTORELACJA:

{gallery}fpo2017{/gallery}

Dawid Spychalski/Kuba Makowski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

Media

5 komentarzy

 • Roman
  Roman czwartek, 30, marzec 2017 17:52 Skomentuj link

  Byłem na widowni jako ojciec jednej z uczestniczek.Trochę nie rozumiem dzisiejszej muzyki młodych.Wychowałem się na latach 60-,/70 .Więc kiedy słyszałem Kansas to mnie powaliło.Ciekaw jestem ile osób na sali znało ten utwór.Dla mnie świetnie zagrany i zaśpiewany kawałek .Ukłony dla dla Moniki i zespołu.

  Report
 • Simpson
  Simpson środa, 29, marzec 2017 13:13 Skomentuj link

  Moim zdaniem udział osób spoza LO to zagranie nie fair w stosunku do innych uczestników. Regulamin nie powinien dopuszczać takich możliwości. Gdyby nie zespół to pani Monika nie miałaby większych szans.... Nagroda bardziej dla zespołu niż faktycznych uczestników konkursu....

  Report
 • Gosia
  Gosia wtorek, 28, marzec 2017 16:51 Skomentuj link

  Super wydarzenie. Byłam na festiwalu po raz drugi,jako obserwator. Stwierdzam,że poziom jest coraz wyższy.
  Persona - świetna kapela,gratuluje wygranej. Tylko czy koniecznością było angażowanie doświadczonych osób w konkurs skierowany do młodzieży? Trio,które zajeło podium prezentowało sie bardzo fajnie i porwało publike,ciekawe głosy.. Panią Monike Markiewicz kojarze z wczesniejszych lat i innych wydarzeń muzycznych - wielkie brawa. Zespół Pana Arkadiusza to z pewnością duże odkrycie i zaskoczenie. Wariacje jezykowe przeplatane profesjonalizmem i talentem. Charyzmatyczna i oryginalna osoba.. Brawa dla wszystkich! i do zobaczenia za rok. Ciesze sie,że mamy taką zdolną młodzież we Wrześni!!!!! Wielki ukłon również należy sie organizatorom.

  Report
 • Piotr
  Piotr sobota, 25, marzec 2017 20:20 Skomentuj link

  Byłem po raz pierwszy ,aż strach się przyznać.Super koncert.Nie myślałem,że jest tyle fajnie śpiewających ludzi we Wrześni.Co do zwycięzców czyli Persony to powaliła mnie na kolana.Nie myślałem ,że ktoś tak gra i to we Wrześni...Za rok obecność obowiązkowa.

  Report
 • eskimosek
  eskimosek piątek, 24, marzec 2017 23:57 Skomentuj link

  1:32:47❤

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria