Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sesjarm23022017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Pracowita sesja radnych. Przyjęto sieć szkół (VIDEO/GALERIA) Wyróżniony

 • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
 • 2 komentarzy
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów sesjarm23022017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Nowe nazwy ulic w Psarach Polskich, Gutowie Małym i Kaczanowie oraz dostosowanie sieci wrzesińskich szkół do nowego porządku - to tylko dwie z 23 uchwał. W czwartek, 23 lutego w ratuszu odbyła się XXII Sesja Rady Miejskiej. Tradycyjnie transmitowaliśmy ją na żywo (NWTV.pl). Teraz może zobaczyć cały przebieg na naszym kanale YT. Poniżej również fotorelacja.

meblepartnre4012017.gif

Podczas ostatniego posiedzenia w sali zabrakło jedynie radnego Roberta Smodlibowskiego. Samorządowcy dali zielone światło na zbycie nieruchomości w Gutowie Wielkim czy Grzybowie. Jednogłośnie przyjęto zmiany w miejscowym planie zagospodarowania w obrębie nieruchomości nr 69/9 w Obłaczkowie.

Po dyskusji (zapoczątkowanej przez radnego Grzegorza Dobrosielskiego) przegłosowano projekt zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru na terenie gminy. Był to wniosek Projektu Września.

Ważnym punktem było oficjalne zaakceptowania nowej sieci szkół podstawowych i gimnazjów według nowej ustawy oświatowej, która wchodzi w życie 1 września. Wszystkie szkoły podstawowe zostały przekształcone w 8-letnie placówki. Gimnazjum nr 2 zostanie włączone do SSP nr 6 (młodsze klasy będą uczyć się w budynku przy Batorego, starsze przy Słowackiego). Natomiast Gimnazjum nr 1, które wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 1 (ul. Kosynierów), zostanie włączone w struktury SSP nr 3.

Ponadto Rada Miejska jednogłośnie zaliczyła odnogę od drogi krajowej nr 92 w Gonicach oraz drogę (dz. nr 131/1, 5/1, 21) w Gutowie Wielkim do kategorii dróg gminnych, udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Wrzesińskiemu w ramach programu usuwania azbestu z terenu naszego powiatu (10 tys. zł).

Mamy nowe nazwy ulic. W Psarach Polskich w rejonie drogi Września-Czerniejewo-Słomowo powstały: Kameralna i Wesoła oraz Przyjazna, Prosta i Stroma. Natomiast w Gutowie Małym w rejonie ul. Za Parkiem jest teraz ulica Szczęśliwa, a w Kaczanowie w rejonie Kościelnej - ul. Św. Floriana.

Na wniosek Burmistrza z porządku wycofano punkt dot. niewyrażenia zgody na wyodrębnienie z budżetu miasta środków na fundusz sołecki. Sprawa wróci pod obrady nieco później.

Jednogłośnie do Programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020 zgłoszono sołectwo Bardo. Zmieniono również Plan Odnowy Miejscowości Przyborki i Psary Małe. Warto dodać, że ponownie oddalono skargę na Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrześni (skargę uznano za bezzasadną).

ZOBACZ TYLKO u NAS retranmisję sesji na samym dole. Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl

GALERIA

{gallery}sesjarm23022017{/gallery}

Dawid Spychalski/Kuba Makowski

fot. NowaWrzesnia.pl

video: NWTV.pl

źródło: inf. własna

Media

2 komentarzy

 • radny niezależny
  radny niezależny niedziela, 26, luty 2017 15:03 Skomentuj link

  Ważnym punktem było również zatwierdzenie planu pracy komisji rewizyjnej RM pomimo, że za nadzór nad wykonanie planu pracy komisji rewizyjnej odpowiedzialny jest jej przewodniczący, czyli człowiek powiązany z Burmistrzem różnymi interesami. Wszyscy radni klubu Unii Wrześnian głosowali za przyjęciem takiego planu. Natomiast żaden radny Unii Wrześnian nie odniósł się do wypowiedzi, że rada utrzymując taki stan rzeczy po prostu się ośmiesza. Nie na tym chyba polega odlowiedzialne dziennikarstwo, żeby w relacji z obrad RM o takim zdarzenu ni wspomnieć!

  Report
 • Moszak Jan
  Moszak Jan niedziela, 26, luty 2017 10:13 Skomentuj link

  Dzień dobry !
  Szukam kontaktu z Andrzejem Szablikowskim oraz z Tadeuszem Macieszą w celu zaproszenia na spotkanie klasy PST z okazji 40 lecia jej ukończenia . Proszę o kontakt

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria