Menu
RSS

"Usain Bolt" z Węgierek wicemistrzem świata! Wyróżniony

• Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl

"Polski Usain Bolt", czyli Mateusz Michalski pochodzący z Węgierek znów pokazał moc! Niedowidzący sprinter został wicemistrzem świata na dystansie 100 metrów. Niepełnosprawni lekkoatleci rywalizują właśnie w Londynie.

Wrzesiński sportowiec specjalizuje się w dystansach sprinterskich (100 i 200 metrów). W niedzielnym finale 100 metrów (T13) wywalczył srebro. Przed nim na metę wbiegł jedynie Jason Smyth (10,63). Michalski uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie 10,95. W ten sposób Mateusz zdobył trzeci krążek dla Polski po trzech dniach rywalizacji w Londynie. To kolejny międzynarodowy sukces i medal naszego paraolimpijczyka. Gratulacje od całej redakcji!

Przypomnijmy, że 29-latek jest złotym i srebrnym medalistą igrzysk paraolimpijskich z Londynu w biegach (odpowiednio) na 200 i 100 metrów. Czterokrotnie wywalczył tytuł mistrza świata na obu dystansach w grupie T12. Od trzech lat startuje w kategorii T13. W tej stawce dotychczas jego sukcesem było trzecie miejsce w biegu na 200 metrów w Dausze.