Choinkowa akcja wrzesińskiej policji i strażników leśnych

Z nadchodzącymi świętami ściśle wiążą się kradzieże choinek z lasów. Dlatego też na terenie powiatu wrzesińskiego zostały przeprowadzone działania przez policjantów oraz strażników leśnych. Mundurowi sprawdzili również punkty sprzedaży choinek

Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej Świąt Bożego Narodzenia, które charakteryzują się bardzo miłą i wyjątkową atmosferą rodzinną. Z tymi świętami ściśle związane jest dokonywanie zakupu choinek.

I tutaj pojawia się mały problem, z którym corocznie borykają się policjanci oraz strażnicy leśni. Właśnie przed świętami, odnotowywane są kradzieże choinek z lasów przez osoby, które idą na przysłowiową „łatwiznę” i małym nakładem sił chcą zarobić – mówi nam rzecznik prasowy policji Adam Wojciński.

Na potrzebę przeciwdziałania takim zachowaniom (16 grudnia) zostały przeprowadzone działania, do których wspólnie stanęli policjanci oraz strażnicy leśni. Celem poniedziałkowej akcji było skontrolowanie lasów pod kątem osób dokonujących nielegalnie wycinki drzewek. Należy zaznaczyć, że w zależności od wartości skradzionych drzewek sprawca może popełnić wykroczenie lub przestępstwo.

Dodatkowo zostały również sprawdzone punkty dystrybucji choinek a przede wszystkim czy sprzedający posiadali dokumenty potwierdzające legalność ich pochodzenia. Warto się zorientować z jakiego źródła pochodzi świąteczne drzewko, które stanie w naszych domach. W związku z tym kupujmy choinki tylko w sprawdzonych punktach.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *