Wspólna akcja mundurowych na wrzesińskich drogach

Wrzesińscy policjanci oraz strażnicy miejscy zorganizowali akcje prewencyjną przed świętami. Jej tematyką była bezpieczna droga w czasie świąt i nie tylko. Podczas kontroli przypomniane zostały zasady właściwego poruszania się po drodze.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni oraz strażnicy ze Straży Miejskiej we Wrześni wspólnie zorganizowali na drogach naszego miasta akcję prewencyjną „Bezpieczna droga na święta”.

Prewencyjne drogowe działania wrzesińskich służb mundurowych odbyły się 19 grudnia (od godziny 10:00). Podczas kontroli z kierowcami zostały przeprowadzone rozmowy na temat właściwych zachowań na drodze ale również zostały przypomniane zasady w zakresie ruchu drogowego.

Kierowcy zwrócili także uwagę na kwestie, które także im przeszkadzają na drodze. Poruszone zostały tematy przekraczania dopuszczalnej prędkości oraz korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie jazdy – mówi Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Każde spotkanie w ramach czwartkowej akcji kończyło się wręczeniem kamizelek odblaskowych, ulotek prewencyjnych a także „garścią dobrych rad na drodze”. Nie zabrało również ciepłych oraz sympatycznych życzeń z obu stron.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *