17-letni rozbójnik w rękach policji. Święta spędzi w areszcie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 17-letniego rozbójnika. Mężczyzna zaatakował dwóch nastolatków. Za popełnienie rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

19 grudnia tuż po godzinie 19:00 na terenie Parku im. Dzieci Wrzesińskich, 17-letni mężczyzna zaatakował dwóch nastolatków. W trakcie szarpaniny doszło do użycia przemocy oraz gróźb po których napastnik okradł pokrzywdzonych.

W wyniku poniesionych obrażeń 13-latek został zabrany do poznańskiego szpitala, natomiast 14-latek doznał ogólnych potłuczeń ciała. W przeprowadzonych przesłuchaniach pokrzywdzeni zeznali, że rozbójnik ukradł im e-papierosa oraz pieniądze, wartość poniesionych strat wyniosła 310 złotych.

Po zebraniu wszystkich elementów tej sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego ustali i 20 grudnia (o godzinie 9:40) przy ulicy Wojska Polskiego we Wrześni zatrzymali 17-letniego wrześnianina. Został on umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie przebywał do momentu zapoznania się ze sprawą Prokuratora Rejonowego, który 21 grudnia br. wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu tymczasowego – mówi nam Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Biorąc pod uwagę zgromadzony materiał, który pozwolił na postawienie 17-latki 4 zarzutów, sędzia Sądu Rejonowego we Wrześni przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec młodego mężczyzny tymczasowy areszt. Za popełnienie rozboju 17-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *