17-letni rozbójnik w rękach policji. Święta spędzi w areszcie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 17-letniego rozbójnika. Mężczyzna zaatakował dwóch nastolatków. Za popełnienie rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

19 grudnia tuż po godzinie 19:00 na terenie Parku im. Dzieci Wrzesińskich, 17-letni mężczyzna zaatakował dwóch nastolatków. W trakcie szarpaniny doszło do użycia przemocy oraz gróźb po których napastnik okradł pokrzywdzonych.

W wyniku poniesionych obrażeń 13-latek został zabrany do poznańskiego szpitala, natomiast 14-latek doznał ogólnych potłuczeń ciała. W przeprowadzonych przesłuchaniach pokrzywdzeni zeznali, że rozbójnik ukradł im e-papierosa oraz pieniądze, wartość poniesionych strat wyniosła 310 złotych.

Po zebraniu wszystkich elementów tej sprawy policjanci z Wydziału Kryminalnego ustali i 20 grudnia (o godzinie 9:40) przy ulicy Wojska Polskiego we Wrześni zatrzymali 17-letniego wrześnianina. Został on umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie przebywał do momentu zapoznania się ze sprawą Prokuratora Rejonowego, który 21 grudnia br. wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie 3 miesięcznego aresztu tymczasowego – mówi nam Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Biorąc pod uwagę zgromadzony materiał, który pozwolił na postawienie 17-latki 4 zarzutów, sędzia Sądu Rejonowego we Wrześni przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec młodego mężczyzny tymczasowy areszt. Za popełnienie rozboju 17-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *