Apel policji: Strzelajmy fajerwerkami z głową

Wrzesińscy policjanci oraz strażacy przeprowadzili kontrolę punktów handlowych z materiałami pirotechnicznymi. Podczas rozmów przypomniane zostały zasady sprzedaży oraz przechowywania fajerwerków. Od nas samych, zależy jak przywitamy nowy i jak pożegnamy stary rok. Bądźmy ostrożni.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni przeprowadzili akcje prewencyjną, która dotyczyła sprzedaży fajerwerków. Działania zrealizowane zostały 30 grudnia i polegały na przeprowadzeniu kontroli punktów handlowych na terenie Wrześni.

Strażacy zajęli się kwestią właściwego przygotowania stoisk pod kątem wyposażenia ich w gaśnice oraz koc gaśniczy. Sprzedającym przypomniane zostały również zasady dostępności do tych środków oraz właściwe przechowywanie materiałów pirotechnicznych.

Policjanci natomiast zwrócili uwagę na zakaz sprzedaży fajerwerków osobom niepełnoletnim oraz nietrzeźwym. Dodatkowo poprosili aby sprzedający zawsze zwracali uwagę kupującym żeby zapoznali się z instrukcją obsługi umieszczoną na opakowaniu, która musi być w języku polskim.

Można powiedzieć, że nadszedł czas świętowania nowego 2020 roku, ale pamiętajmy, że jak będziemy hucznie witać nadchodzący rok i żegnać stary rok zależy od nas samych. Używając materiałów pirotechnicznych zawsze musimy brać pod uwagę to, że mogą być one niebezpieczne. Bądźmy ostrożni i rozważni.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *