Tragedia na drodze. 27-letniej pieszej nie udało się uratować

W niedzielę, 5 stycznia w godzinach porannych (6:30) doszło do potrącenia młodej kobiety. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wygoda.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem Vivaro (jadąc w kierunku Wrześni), na prostym odcinku drogi potrącił stojącą na jezdni (bez elementów odblaskowych) 27-letnią mieszkankę Poznania – relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy wrzesińskiej policji. 

Poszkodowana została przewieziona karetką do Miłosławia. Tam na boisku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala w Puszczykowie.

O godzinie 10:15 otrzymaliśmy informację, że w wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a kierującemu 43-letniemu mieszkańcowi Konina zostało zatrzymane prawo jazdy – dodaje policjant.

Wrzesińscy policjanci przypominają, że dzięki odblaskom jesteśmy już widoczni ze 150 metrów. Niewielki koszt a może uratować życie. Bądźmy widoczni na drodze – apeluje policja.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. OSP Miłosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *