Rozbój, pobicie i areszt. Dwóch mężczyzn w rękach policji

Wrzesińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju oraz pobicia. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Rozbójnicy byli już wcześniej karani a dodatkowo jeden z nich groźbą chciał wpłynąć na zmianę zeznań pokrzywdzonego.


31 grudnia 2019 roku po godzinie 18:00 wrzesińscy policjanci odebrali zgłoszenie o incydencie, do którego doszło przy ulicy Wiśniowej we Wrześni. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dwóch mężczyzn najpierw go pobiło a potem zabrali mu telefon i pieniądze.

Wartość poniesionych strat materialnych wyniosła łącznie 370 złotych. Natomiast fizycznie 42-letni mieszkaniec Wrześni odniósł obrażenia w postaci otarć skóry oraz stłuczenia twarzy i żeber. Wskazanymi mężczyznami, którzy dokonali tego rozboju byli wrześnianie: w wieku 55 oraz 42 lat. Zostali oni zatrzymani tego samego dnia na ul. Wiśniowej we Wrześni – mówi Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Podczas gromadzenia materiałów do tej sprawy okazało się, że zatrzymani napastnicy również dokonali pobicia 52-latka, który był w towarzystwie okradzionego mężczyzny. Jednak w pobiciu uczestniczyła jeszcze 47-letnia mieszkanka Wrześni. Wynikiem pobicia były obrażenia w postaci powierzchniowych urazów głowy oraz stłuczenie twarzy i nosa.

Po zsumowaniu wszystkich składowych tej sprawy Prokurator Rejonowy we Wrześni wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Biorąc pod uwagę dodatkowe wątki czyli, że 42-latek działał w recydywie oraz 55-latek był już wcześniej karany oraz groźbą chciał wpłynąć na zeznania pobitego mężczyzny, Sędzia przychylił się do prokuratorskiego wniosku. Natomiast wobec 47-latki zastosowano policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się – podsumowuje policjant. 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *