Graviola- co to jest?

Pełna właściwości leczniczych roślina powszechna w Ameryce Południowej stanowi obecnie jeden z najchętniej wybieranych suplementów diety. Inaczej zwana flaszowcem miękkociernistym, bo tak w zasadzie określa się fachowo ten gatunek, posiada mnóstwo wartościowych substancji zarówno w korzeniu, jak i liściach oraz korze. W Polsce dostępna w postaci tabletek marek typu NOW Foods sprzedawanych na profesjonalnych stronach z preparatami uzupełniającymi dietę takich jak WitaminySwanson.pl.

Podobno antidotum na raka

Nad graviolą wnikliwie pracował cały sztab naukowców, którzy przeprowadzali gruntowne analizy medyczne w zakresie korzystnego wpływu omawianej rośliny na zwalczanie różnego rodzaju nowotworów. Spora grupa specjalistów uczestniczących w wyżej wspomnianych testach była zgodna co do tego, że flaszowiec jest znacznie bardziej skuteczny na już rozwiniętego raka niż nawet uznawana za zbawienną chemioterapia. Szacowano, że efektywność charakteryzowanego gatunku przewyższała farmakologię o jakieś dziesięć tysięcy razy! Ponadto, dalsze zgłębianie cudownych substancji zawartych w gravioli pozwoliło wysunąć stwierdzenie, że jest to antidotum na dokładnie dwanaście typów nowotworów. Od tego momentu, popularne niegdyś wyłącznie na terenie Ameryki Łacińskiej, wiecznie zielone drzewo zyskało szeroki rozgłos także na innych kontynentach. Nie powinno zatem dziwić nikogo, że na rynku suplementów diety pojawiają się certyfikowane i atestowane wyroby z wyciągiem z flaszowca czy jak kto woli – guanabany.

Według naturalnej medycyny krajów latynoskich

W rejonie Ameryki Południowej graviola uchodzi w zasadzie za odmianę dość pospolitą, co wynika z faktu, że towarzyszy ona tamtejszym społecznościową od samego początku istnienia ich ludowej medycyny. Już wieki temu doceniano ją za znakomite radzenie sobie z wszelkimi wirusami, infekcjami oraz bakteriami. Robienie naparów z suszu gravioli dawało możliwość raptownego podniesienia odporności oraz poprawy pracy całego systemu immunologicznego. Co więcej, roślina wykazuje silne działanie przeciwbólowe oraz antyzapalne. Tworzy barierę przeciw chorobom dwunastnicy, trzustki i wątroby, a także reguluje poziom cukru we krwi oraz normuje ciśnienie.

 

Artykuł partnera

1 comment on “Graviola- co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *