UKS Hwarang Września podsumował bardzo udany 2019 rok

17 stycznia 2020 roku w siedzibie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego odbyła się uroczysta gala podsumowująca starty zawodników zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Uroczystość otworzył Pan Tomasz Nowak Prezes WZTO , a wśród zaproszonych gości zasiadł Pan Dawid Gluza Dyrektor WSS w Poznaniu.
Wśród najważniejszych gości gali nie mogło zabraknąć zawodników UKS Hwarang Września wraz z trenerami Mateuszem Biegańskim, Szymonem Kaczmarkiem i Tomaszem Haremzą.

UKS Hwarang Września zajął 3. miejsce w klasyfikacji końcowej WZTO zdobywając 100,5 punktów we współzawodnictwie Systemu Sportu Młodzieżowego. Można też dodać że po lekkoatletach jest to 2 wynik w gminie Września i ponad 40% punktów zdobytych w 2019 roku przez wszystkie kluby wrzesińskie.

Takiego wyniku nie było by bez ciężko pracujących zawodników, którzy zdobywali laury na najważniejszych imprezach w kraju i za granicą:

– Weronika Przybysz zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Hiszpanii oraz 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów,

– Krystian Haremza został  Młodzieżowym Mistrzem Polski  i dołożył 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów,

– Dagmara Haremza aktualna Mistrzyni Polski Juniorów i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów,

– Olga Bachorska została wicemistrzynią Polski Seniorów,

– Jakub Wawrowski zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów,

– Patrycja Kasperska zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów,

– Wiktoria Grześkowiak zajęła 3 miejsce na Ogólnopolskiej olimpiadzie Młodzieży.

Gala WZTO była podsumowaniem startów seniorów, młodzieżowców , juniorów i kadetów natomiast należy także docenić pracę najmłodszych Hwarangusiów, którzy na szczeblu makroregionu czyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wywalczyli 4. , 3-cie miejsca. Byli to: Jakub i Michał Filipczakowie, Alicja Muchowicz i Adam Andrzejak.

Wśród kadetów należy wyróżnić: Kacpra Kasperskiego i Nikolę Haremzę, którzy zajęli 5 miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

– Mamy rok 2020, w który wejdziemy obozem w Stroniu Śląskim na początku lutego, a później już poważny start w Pucharze Świata G1 w Hamburgu i Pucharze Polski w Swarzędzu. Mierzymy dalej w 100 punktów we współzawodnictwie i z taką ekipą powinno się udać – podsumowuje prezes Tomasz Haremza.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UKS Hwarang Września

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *