Darmowe kontrole stanu technicznego

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku zorganizowali darmowe sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Przed wyjazdem zapraszamy na dokonanie kontroli swojego autokaru, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

Od najbliższego poniedziałku 27 stycznia na terenie naszego powiatu rozpoczynają się ferie zimowe. Jest to wyczekiwany czas przez dzieci i młodzież, ponieważ mają w tym okresie dwa tygodnie odpoczynku od ławki i obowiązków szkolnych.

Niewłaściwe przygotowanie naszego pojazdu do drogi może być przyczyną nieoczekiwanych przerw w czasie podróży lub zdarzeń w postaci kolizji lub wypadków. Żeby nasz wyjazd odbył się bez żadnych niespodzianek, została przygotowana specjalnie w czasie zimowych wyjazdów oferta darmowej kontroli stanu technicznego autokarów – mówi nam Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Do akcji przystąpiła Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku ul . Cisowa 1A. Od 14 do 25 stycznia br. w godzinach od 7:00 do 19:00 odbywać się będzie darmowe sprawdzenie autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Jedynym warunkiem przystąpienia do akcji jest wcześniejsze umówienie kontroli pod numerem: 61- 436-77-16.

Sprawdzeniu będzie podlegał w szczególności: układ jezdny, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz układ zawieszenia. Skontrolowane zostanie także oświetlenie pojazdu jak również jego ogumienie. Wrzesińscy policjanci przypominają, że nie można pominąć wymienionych kwestii. Wpływają one znacząco na bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *