Narzędzia pneumatyczne, w które warto zainwestować

Narzędzia pneumatyczne stanowią konkurencję dla znanych i powszechnie używanych urządzeń elektrycznych. Są coraz chętniej wybierane ze względu na swoje liczne zalety. Można je z powodzeniem wykorzystywać do prac domowych, warsztatowych czy też do naprawy aut. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakie narzędzia pneumatyczne warto zainwestować, zapraszamy do lektury.

Klucze pneumatyczne – poznaj ich zastosowanie

Jeśli chodzi o klucze pneumatyczne, są to bez wątpienia narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie samochodowym. Świetnie sprawdzają się przy zmianie kół. Szacuje się, że wymiana ich z pomocą klucza pneumatycznego jest czterokrotnie szybsza niż zmiana z pomocą tradycyjnych kluczy oczkowych. Dużą popularnością cieszą się także klucze udarowe, ponieważ są w stanie wykonać ogromną część pracy za człowieka ze względu na to, że są zasilane z sieci lub bateriami. To świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy masz ograniczoną przestrzeń i nie możesz swobodnie manewrować urządzeniem. Klucze udarowe są bardzo kompaktowe, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w takich warunkach. Docenią je wszyscy mechanicy samochodowi, a także każda osoba, która samodzielnie naprawia swoje auto. Ceny i rodzaje kluczy pneumatycznych można zobaczyć pod adresem: https://www.ebmia.pl/3524-klucze-pneumatyczne

Do czego służy wiertarka pneumatyczna?

Wiertarka pneumatyczna to urządzenie, które ze względu na szeroki wachlarz zastosowań i liczne zalety stanowi solidną konkurencję dla wiertarek elektrycznych. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma fakt, że jest mniejsza, co sprawia, że można jej używać na małych, ciasnych przestrzeniach. Co więcej, nie musisz martwić się o to, że urządzenie będzie nagrzewało się podczas pracy. Nie istnieje więc żadne ryzyko, że się przepali. Wiertarek pneumatycznych nie można przeciążyć, dlatego też są one stosowane podczas trudnych i długotrwałych prac wiertniczych, na przykład do obróbki skrawaniem. Na koniec warto wspomnieć, że tego typu urządzenia są znacznie bezpieczniejsze, szczególnie w środowisku, które jest narażone na wybuchy.

Szlifierka pneumatyczna – czym się charakteryzuje?

Szlifierka pneumatyczna (podobnie jak w przypadku wiertarki pneumatycznej) jest doskonałym zamiennikiem dla szlifierki elektrycznej. Jest niewielka, bezpieczna w użyciu (także w miejscach narażonych na pożary oraz wybuchy), a co najważniejsze – nie przegrzewa się. Okazuje się jedynym sensownym rozwiązaniem podczas wykonywania najtrudniejszych prac szlifierskich. Przystosowana jest do użycia różnorodnych typów głowic (do niemal każdego zastosowania).

Narzędzia pneumatyczne – alternatywa dla elektronarzędzi

Narzędzia pneumatyczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność ze względu na swoją funkcjonalność oraz bogate zastosowanie. Sprawdzają się zarówno do prac domowych, jak i profesjonalnych. Pozwalają wykonać każde zadanie w krótkim czasie. Ze względu na swój niewielki rozmiar i doskonałe prędkości stanowią doskonały zamiennik dla urządzeń elektrycznych. Ogromny wybór narzędzi pneumatycznych znajdą Państwo w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.plhttps://www.ebmia.pl/3519-narzedzia-pneumatyczne

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *