Zgłoś problem policji. Warto korzystać z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Na terenie powiatu wrzesińskiego już od ponad trzech lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie komunikacji między społeczeństwem a policją. Łącznie otrzymaliśmy 2 474 zgłoszenia. Każdy może zgłosić problem w swojej najbliższej okolicy. Np. miejsca przekraczania dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, akty wandalizmu czy nieprawidłowe parkowanie.

Inauguracja funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odbyła się w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa we Wrześni dokładnie 20 września 2016 roku.

Od tego czasu funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest stale dopracowywane, żeby jej użytkownicy mogli w najwygodniejszy sposób zgłaszać różnego rodzaju nieprawidłowości w życiu społecznym.

Ze wszystkich otrzymanych zgłoszeń, potwierdzonych zostało 1 290, z czego wyeliminowaliśmy aż 966 społecznych problemów. 1 078 zgłoszeń odnotowaliśmy jako niepotwierdzone. Niestety z prawdziwymi i istniejącymi zgłoszeniami w parze idą również te, które są żartem lub pomyłką – w ciągu ponad trzech lat odnotowaliśmy ich 106. Każda próba żartobliwego zgłoszenia potrzeby interwencji powoduje podjęcie przez policjantów takich samych kroków jak prawdziwe zgłoszenie.

Należy zaznaczyć, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem komunikacji społeczeństwa z policjantami. Dzięki temu możemy znacznie więcej dowiedzieć się o problemach, jakie istnieją, i w miarę możliwości podjąć starania, aby je rozwiązywać. Trzeba podkreślić, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa TUTAJ

źródło: KPP Września

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *