Policyjny pościg za oplem. Za kierownicą 20-latek

Wrzesińska drogówka podjęła pościg za kierującym Oplem Corsa. Zatrzymany 20-latek nie przestrzegał również decyzji o cofnięciu uprawnień. Po wprowadzeniu zmiany w kodeksie karnym podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 pozbawienia wolności. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd.

3 lutego po północy, we Wrześni na ulicy Gnieźnieńskiej policjanci postanowili przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych zatrzymać pojazd marki Opel Corsa. Jednak kierujący nie miał w planach spotkania z funkcjonariuszami i natychmiast znacząco przyspieszył.

Takie zachowanie kierowcy spowodowało podjęcie przez policjantów pościgu. Był on prowadzony można powiedzieć międzypowiatowo, ponieważ skończył się on w miejscowości Pomarzanowice na terenie powiatu poznańskiego. Kierujący Oplem Corsa przez cały czas zajeżdżał policjantom drogę uniemożliwiając wyprzedzenie radiowozem, czym również stwarzał bardzo duże zagrożenie na drodze. Kresem drogowej ucieczki był wjazd w tereny leśne – mówi nam Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Wrzesińscy policjanci ustalili, kto może być właścicielem pojazdu. Dzięki współpracy między jednostkami, gnieźnieńscy policjanci na swoim terenie zatrzymali tego samego dnia po godzinie 2:00 dwóch mężczyzn w wieku 20 i 22 lat, którzy poruszali się Oplem Corsa.

Po zapoznaniu się materiałem dowodowym postawione zostały zarzuty za nie zatrzymanie się do kontroli oraz nie stosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień 20-latkowi, który przyznał się do kierowania. Po wprowadzeniu zmiany w kodeksie karnym podejrzanemu grozi od 3 miesięcy do 5 pozbawienia wolności. O dalszym losie 20-latka zdecyduje sąd – podsumowuje policjant. 

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *