Wrzesiński zespół wicemistrzem Polski! (ZDJĘCIA)

W dniach 1-2 oraz 8-9 luty w Gostyniu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Ligihalowe.pl. Udział w tej edycji wzięły dwie ekipy z Wrześni – Wooden Villa oraz Ignasiak.

Oba zespoły mecze grupowe rozegrały w sobotę, 1 lutego. Wooden Villa z kompletem zwycięstw zajęli 1. miejsce w grupie i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału. Natomiast Ignasiak zajmując miejsce drugie w grupie musiał grać w barażach o tą fazę turnieju. Faza finałowa turnieju rozegrana została 9 lutego.

Ignasiak w meczu barażowym trafił na drużynę z Szamotuł – Transport Kaczmarek. Wczesna godzina wyjazdu wrzesińskiej ekipy oraz braki kadrowe dały się we znaki i nasz reprezentant już po pierwszym meczu musiał pożegnać się z turniejem.

Wooden Villa natomiast podtrzymał zwycięską passę z rozgrywek grupowych i w 1/8 odprawił z kwitkiem doświadczoną drużynę Globex Gorzów Wielkopolski (4:0). Kolejnym przeciwnikiem była ekipa z Bojanowa – Tom Kar. Tu również wicemistrz Wrześni odniósł wysokie, choć nieproblemowe zwycięstwo 4:0. Tym samym wrzesińska ekipa zameldowała się w półfinale rozgrywek.

Tam rywal z najwyższej półki – Plastrol Lotyń. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu padł remis 1:1. O dalszych losach zadecydowały rzuty karne. Dwa obronione rzuty karne przez Marcina Siepielskiego – bohatera wrzesińskiej drużyny, zadecydowały o tym że Wooden Villa zagrała w wielkim finale.

Finał z ekipą z Wrocławia zaczął się bardzo niefortunnie od straconej szybko bramki. Indywidualne błędy i chwilę później ekipa Car-Zone podwyższa prowadzenie na 2:0. Mimo wyrównanej gry dość długo utrzymywał się niekorzystny wynik. Decyzja o wycofaniu bramkarza została uprzedzona czerwoną kartką zawodnika drużyny z Wrześni i niestety gramy w osłabieniu.

Rywal dobija nas trzecią i czwartą bramką. W końcówce odpowiadamy honorowym trafieniem. Niestety ryzyko gry w przewadze daje wrocławianom kolejną bramkę. Nasza drużyna przegrywa 1:5.

– Mimo wszystko Wooden Villa osiąga ogromny sukces zdobywając tytuł wicemistrzowski. Bramkarzem turnieju wraz z golkiperem z Wrocławia zostaje Marcin Siepielski. Jak co roku na turnieju zbierane były środki na cele charytatywne – tym razem była to pomoc dla chłopca cierpiącego na rzadką chorobę – Klątwę Ondyny. Wooden Villa tak jak pozostali finaliści postanowili przekazać nagrody pieniężne na leczenie chłopca  – podsumowuje dla nas Dominik Cichoński.

Składy drużyn:

IGNASIAK – Krystian Dzwoniarkiewicz, Tomasz Majchrzak, Mateusz Bigosiński, Patryk Pawłowski, Bartosz Lis, Wojciech Dederko, Jakub Zakrzewicz, Szymon Markiewicz, Krzysztof Pawłowski, Adam Staniak, Marcin Miśkowiak

WOODEN VILLA – Marcin Siepielski, Artur Giżewski (C), Kamil Klechammer, Patryk Kwiatkowski, Łukasz Zugaj, Rafał Kozłowski, Igor Zieliński, Łukasz Fechner, Mikołaj Plichta, Maciej Kolecki, Filip Janiszewski.

WYNIKI MECZÓW

GRUPA A:
Car Zone Wrocław – Ignasiak 3:1
Aris&Kadent Gostyń – Ignasiak 1:6
Futsal Gostyń – Ignasiak 2:3

GRUPA B
Wooden Villa – Opiekuny Gostyń – 2:1
Wooden Villa – 1986 Gostyń – 7:1
Wooden Villa – Javi Gostyń – 3:0

BARAŻ O 1/8
Ignasiak – Transport Kaczmarek Szamotuły 0:2
1/8
Wooden Villa – Globex Gorzów Wielkopolski 4:0
1/4
Wooden Villa – Tom Kar Bojanowo 4:0
1/2
Wooden Villa – Plastrol Lotyń 1:1 (karne 2:1)
FINAŁ
Wooden Villa – Car Zone Wrocław 1:5

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *