Będzie kino w Orzechowie!

Dziś na stronach BIP Urzędu Gminy w Miłosławiu pojawiło się ogłoszenie na przeprowadzenie adaptacji pomieszczenia na kino społecznościowe w Orzechowie w ramach projektu pn. „Małe kino społecznościowe szansą na rozwój zasobów kulturalnych województwa wielkopolskiego”.

Jak informuje miłosławski urząd, zbiegło się to z wyjazdem delegacji władz gminy i dyrektora SP w Orzechowie, która wizytowała podobny i działający już obiekt w Strzałkowie – Kino za Rogiem Strzałkowo (na zdjęciu).

W ramach prac ogłoszonych w postępowaniu przetargowym, adaptacji zostanie poddana dawna sala gimnastyczna w Orzechowie. Powstanie kino, które pomieści 30 miejsc siedzących z miejscem na wózek inwalidzki, worki sako i kubiki dla dzieci w przedniej części widowni.

Sporo prac czeka na budowlańców, gdyż obecnie panują tam bardzo złe warunki akustyczne. Dlatego też, sala gimnastyczna musi być w całości wygłuszona. Konieczna jest również izolacja akustyczna wszystkich otworów architektonicznych, takich jak okna, drzwi, a także przepusty i kominy wentylacyjne.

Przed budowlańcami sporo pracy ale orzechowianie już nie mogą się doczekać na premierowy film w swoim kinie. Najstarsi mieszkańcy Orzechowa będą mogli z sentymentem zanucić przebój Mieczysława Fooga – W małym kinie….

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwszy film w swoim – orzechowskim kinie mieszkańcy zobaczą pod koniec maja tego roku.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło i fot. Gmina Miłosław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *