Policjanci z wizytą w szkole w Chwalibogowie

Każda grupa wiekowa ma swoje zadania i obowiązki. W związku z tym policjanci przeprowadzili prelekcję o różnej tematyce. Dla klas 0 bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a dla nastolatków omówili odpowiedzialność karaną nieletnich.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odwiedzili uczniów z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Chwalibogowie. Wizyta mundurowych miała miejsce 12 lutego br. od godziny 9:00.

Była to dość nietypowa wizyta, ponieważ został ona skierowana do dwóch grup odbiorców, zajęcia odbyły się w klasach 0 oraz VII i VIII. Tematyka została odpowiednio dobrana i dla maluchów policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się drodze a dla nastolatków odpowiedzialność karaną nieletnich.

Uczniom klasy 0 funkcjonariusze przypomnieli zasady prawidłowego przechodzenia przez pasy oraz obowiązku korzystania z fotelików podczas jazdy samochodem. Zwrócili uwagę również, że podczas nieobecności rodziców nie wolno nikomu otwierać drzwi.

Z siódmoklasistami i ósmoklasistami, zadaniem policjantów było ich uświadomienie w zakresie odpowiedzialności karanej. Z chwilą ukończenia 13. roku życia już podlegają pod ustawę i za swoje niewłaściwe zachowanie zostaną pociągnięci do sankcji karnych lub wychowawczych.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *