Trwa budowa sieci światłowodowej

Przedstawiciele firmy Inea i lokalnej władzy samorządowej dokonali podsumowania trwającej w gminie Pyzdry budowy sieci światłowodowej.

Technologia światłowodowa gwarantuje wysoką jakość usług, niezależnie od warunków atmosferycznych. Jest to obecnie najnowocześniejsza i najwydajniejsza technologia dostarczania szybkiego Internetu, najwyższej jakości telewizji oraz nieograniczonego przesyłu danych.

Do tej pory wybudowano 1100 przyłączy. W zeszłym roku prace wykonano przede wszystkim w Ksawerowie Pietrzykowie-Kolonii, Tarnowej i w Pyzdrach (łącznie ok. 500 przyłączy) . Obecnie trwa ostatni etap budowy. Przyłącza w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) wykonywane będą we Wrąbczynku, Zamościu, Kruszynach i Rudzie Komorskiej.

Wszystkie zostaną podłączone do końca września. Termin ten obejmuje także budowę światłowodu na terenie miasta Pyzdry – wszystkie ulice zostaną przyłączone do końca trzeciego kwartału. |

Podłączenia usług odbywają się na bieżąco, po zakończonych etapach prac budowlanych. Osoby które chciałyby skorzystać z oferty firmy INEA na podłączenie do światłowodu mogą umówić się bezpośrednio z przedstawicielami handlowymi obsługującymi obszar gminy Pyzdry dzwoniąc pod nr telefonu: 514 346 536 lub 514 346 589.

źródło i fot. Urząd Miejski w Pyzdrach

JF, SK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *