OSP Marzenin z szansą na nowy wóz bojowy

Jak informuje wrzesiński ratusz,wniosek o dofinansowanie zakupu ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego został złożony w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Inicjatorem stworzenia dokumentacji aplikacyjnej był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni mł. bryg. Piotr Trawiński, który zaangażowany jest w pozyskanie środków zewnętrznych na kilka tego typu pojazdów.

11 lutego Rada Miejska we Wrześni przeznaczyła środki na zakup ciężkiego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Marzeninie. Gmina Września wyłoży na ten cel 450 000 zł, brakująca kwota w wysokości 550 000 zł ma pochodzić ze środków zewnętrznych. Wniosek o dofinansowanie przewiduje zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4×4, wyposażonego w zbiornik wody o pojemności 5 tysięcy litrów i 500 litrowy zbiorniki środka pianotwórczego.

Głównym celem planowanego zakupu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gminy, jak również wszystkich użytkowników dróg w rejonie działania jednostki.

Względy lokalizacyjne jednostki, dyspozycyjność druhów oraz krótkie czasy dojazdu do zdarzeń po północnej stronie Gminy Września spowodowały uwzględnienie OSP Marzenin do zabezpieczenia gminy w przypadku zadysponowania sił i środków przez KP PSP we Wrześni.

Jednostka ubiega się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Obecnie OSP Marzenin dysponuje dwoma samochodami: średnim Star z 1979 r. oraz lekkim Renault z 2005 r. Samochód średni jest bardzo  wyeksploatowany, przez co nie może być dysponowany do udziału w zdarzeniach.

Zakup nowego samochodu w ramach tego przedsięwzięcia mógłby poprawić mobilność jednostki, a zarazem bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Września.

źródło i fot. UMiG we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *