Nie rezygnujmy z marzeń! Mezo zaśpiewał dla Kuby (GALERIA)

Tłumy wrześnian wypełniły w czwartkowy wieczór największą salę Pałacu na Opieszynie. Za nami już trzeci charytatywny koncert „Nie rezygnujmy z marzeń”! Tym razem zgromadzeni okazali bezcenne wsparcie dla niezwykle radosnego walczącego o zdrowie Kuby Balcerzaka i jego rodziny. Organizacja koncertu, który uświetnił duet Mezo i Ewa Jach, na najwyższym poziomie. Zobaczcie fotorelację!

Wspaniała inicjatywa to dzieło młodych wrześnian: Szymona Musiałowskiego, Mikołaja Milczarka i Wiktorii Rybki. W charytatywną akcję włączyła się również nauczycielka, współprowadząca koncert – Agnieszka Konopka-Adamska.

Na kameralnej scenie wystąpili dziś m.in. mama Kuby, Barbara Parzęczewska, Mikołaj Milczarek, chór dziecięcy SSP nr 3 we Wrześni, Iga Iglewska oraz duet Mezo/Ewa Jach.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dzielnego Kuby. Wejściówki kosztowały 25 zł.

Od organizatorów:

Poznajcie Kubę Balcerzaka. Jest to chłopiec wyjątkowy. Po porodzie lekarze zauważyli pewne nieprawidłowości, lecz nikt początkowo nie spodziewał się, aż tak dużych problemów zdrowotnych. Okazało się, że Kubuś ma wiele nieprawidłowości w swoim małym serduszku. Stan chłopca szybko się pogarszał – spadki parametrów powodowały, że Kubuś praktycznie cały czas przebywał w szpitalu. W wieku 1,5 miesiąca, po wielogodzinnej operacji, Kubuś otrzymał naprawione serce. Po powrocie z kliniki rozpoczęła się walka o zdrowie oraz jak najlepszy rozwój Kubusia. Okazało się, że u chłopca występuje wada genetyczna w postaci translokacji chromosomowej. Genetycy niewiele potrafili powiedzieć, ponieważ nie znają drugiego takiego przypadku. Tego typu schorzenie wiążą się z wadami wielonarządowymi oraz zaburzeniami w rozwoju psychoruchowym. Kubuś zrobił swoje pierwsze kroki dopiero w wieku 4 lat. Chłopiec zmaga się z głębokim niedosłuchem, poważną wadą wzroku oraz ma problemy z nerkami – zagrożenie kamicą nerkową. Z powodu wady słuchu jak również niepełnosprawności intelektualnej, mimo nieustannej terapii logopedycznej Kubuś nadal nie mówi. Komunikuje się za pomocą gestów oraz piktogramów dzięki czemu może sygnalizować swoje potrzeby. Kuba pozostaje pod opieką genetyka, kardiologa, nefrologa, urologa, neurologa, okulisty, audiologa jak również terapeutów.

Kubuś jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem. Uwielbia muzykę i taniec, jazdę na rowerze oraz pływanie. Bardzo chętnie pomaga w kuchni. Lubi także tworzyć dzieła z ciastoliny.

Więcej informacji pod linkiem
https://facebook.com/events/s/nie-rezygnujemy-z-marzen-konce/118870236229645/?ti=icl

Dawid Spychalski

GALERIA (fot. Dawid Spychalski)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *