Policjanci z wizytą w przedszkolu

Policjanci złożyli wizytę przedszkolakom z Kaczanowa. Spotkanie z funkcjonariuszem było uzupełnieniem dotychczasowych omówionych tematów przez wychowawców grupy. Policjant również przeczytał dzieciom wiersz Jana Brzechwy.

W piątek, 21 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odwiedzili dzieci z Niepublicznego Przedszkola Kubuś w Kaczanowie.

Przedszkolaki grzecznie i spokojnie czekały na prelekcję mundurowych, która była ściśle związana z omawianymi ostatnio tematami przez wychowawców grupy. Prelekcja dotyczyła kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjanci przypomnieli dzieciom jak należy zachować się na drodze w szczególności podczas korzystania z przejść dla pieszych. Zwrócili również uwagę na przewożenie dzieci w fotelikach samochodowych i pokazali od jakiego wzrostu nie będą już musieli z nich korzystać.

Dużą niespodzianką dla przedszkolaków było to, że policjant w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, przeczytał im wiersz Jana Brzechwy. Na zakończenie miłego spotkania funkcjonariusz wrzesińskiej komendy rozdał malowankę, którą dzieci obiecały pięknie dokończyć.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *