SSP w Kaczanowie Szkołą Małego Inżyniera. Gratulacje!

Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie jednym z laureatów programu Szkoła Małego Inżyniera realizowanego przez Volkswagen Poznań we współpracy z Fundacją Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera Małego Inżyniera. W środę, 4 marca uczniowie odbiorą nagrody – zestawy klocków LEGO Mindstorm EV3, a swój sukces świętować będą poprzez uczestnictwo w Festiwalu Naukowym oraz towarzyszących mu warsztatach z automatyki i robotyk. 

W IV edycji programu o tytuł Szkoły Małego Inżyniera i wyjątkowy zestaw nagród walczyło łącznie 100 szkół z Wielkopolski. 10 z nich, które uzyskały najwięcej głosów poparcia zostało wyróżnionych.

Program Szkoła Małego Inżyniera realizowany jest wspólnie przez firmę Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera od września 2016.

– Głównym celem programu jest promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów szkół podstawowych. Do tej pory objęliśmy swoim wsparciem 50 szkół i 25 000 uczniów z Wielkopolski, a wartość przekazanych nagród wyniosła blisko 600 000 złotych – mówi Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań i dodaje – Program już od 4 lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. To dla nas wyraźny znak, że to co robimy jest ważne i potrzebne” podkreśla Ocksen.

Do udziału w IV edycji programu zgłosiło się 100 szkół podstawowych. Nagrody trafią do pierwszych 10 szkół, które w dwutygodniowym plebiscycie internetowym uzbierały największą liczbę głosów poparcia. Jak co roku, o wygranej zadecydowało przede wszystkim zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców i całej społeczności lokalnej.

Daria Lipiecka, Koordynator Programu: – Z Samorządową Szkołą Podstawową w Kaczanowie poznaliśmy się już w ubiegłym roku, za sprawą innego naszego programu „Świeć Przykładem”. Wspólnie z Policjantami z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, Strażnikami Miejskimi oraz Druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczanowie odbyliśmy wtedy z najmłodszymi klasami niezwykle ważną lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem, przy okazji wielkiego święta nauki, jakim bez wątpienia będzie festiwal Szkoły Małego Inżyniera, naszą uwagę skupimy na najnowszych technologiach, przekonując wszystkich uczniów SP w Kaczanowie, że nauka przedmiotów ścisłych wcale nie musi być nudna!

Finaliści IV edycji Programu Szkoła Małego Inżyniera otrzymują kompleksowe wsparcie, które umożliwia wdrożenie nauczania robotyki w szkole, są to przede wszystkim nowoczesne narzędzia do nauczania, jak i szkolenie dla kadry nauczycielskiej przygotowujące do prowadzenia zajęć. Dodatkowym elementem wzmacniającym zainteresowanie nauką jest festiwal technologiczny, na którym uczniowie mogą przekonać się jak działają roboty zbudowane z klocków Lego w praktyce.

A oto nasi tegoroczni szczęśliwcy:

  1. Szkoła Podstawowa nr 17 w Poznaniu
  2. Szkoła Podstawowa w Koziegłowach
  3. Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Dowbora Muśnickego w Lusowie
  4. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kaczanowie
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w  Obornikach
  6. Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Czepowej
  7. Szkoła Podstawowa w Zdunach
  8. Szkoła Podstawowa Nr 2 z oddziałami szpitalnymi im. Ks. Mjr Mateusza Zabłockiego w Gnieźnie
  9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach
  10. Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Starym Mieście

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Szkoła Małego Inżyniera

źródło: materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *