„Szatnia na medal”. Spore dofinansowanie dla gminy Września i Miłosław

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął listę podmiotów, przewidzianych do dofinansowania w ramach trzeciej edycji Programu „Szatnia na Medal”. Pieniądze na budowę zaplecza sportowego otrzyma Gmina Września (72 500 zł) i Gmina Miłosław (100 tys. zł).

Jak informuje Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego: – Zgodnie z przyjętą listą rankingową w pierwszej kolejności dofinansowaniem objęte zostanie 57 jednostek samorządu terytorialnego z Wielkopolski. Wśród nich jest 26 podmiotów, które skorzystają z Programu po raz pierwszy.

W tym gronie mamy dwie nasze gminy: Wrześnię i Miłosław. A dokładniej, w Sokołowie zaplanowano budowę przestrzeni szatniowo-sanitarnej na potrzeby funkcjonowania boiska sportowego. Natomiast w Miłosławiu będzie rozbudowa szatni sportowej na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego. W sumie to ponad 170 tys. zł dofinansowania.

Zarząd przyjął także listę rezerwową jednostek, które mogą otrzymać dofinansowanie w przypadku niewykorzystania pełnej kwoty dofinansowania lub rezygnacji podmiotów z listy rankingowej.

Autorski Program Samorządu Województwa Wielkopolskiego został zainaugurowany w 2018 roku. W dwóch dotychczasowych edycjach zrealizowano łącznie 126 zadań (28 inwestycyjnych oraz 98 remontowych) na terenie 30 wielkopolskich powiatów. W tegorocznym budżecie Samorządu Województwa Wielkopolskiego zarezerwowano 4 000 000 złotych na zadania realizowane w Programie „Szatnia na Medal”.
Program „Szatnia na Medal” wpisuje się w realizację zadania samorządu wielkopolskiego, którym jest tworzenie jak najlepszych warunków do uprawiania sportu.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *