Freelab Września drukuje potrzebny sprzęt dla szpitala!

Wrzesińskie Stowarzyszenie Freelab aktywnie włączyło się w ogólnopolską akcję pomocy szpitalom. Wrześnianie już drukują przyłbice, ale potrzebują kluczowego materiału.

Cała Polska (wytwórcy i inne fablaby) już drukuje to my też! Przyłbice do ochrony twarzy dla pracowników naszego szpitala powiatowego już się drukują.  Jeżeli któraś placówka medyczna z naszej okolicy potrzebuje takich osłon twarzy to prosimy o kontakt. Postaramy się przygotować ich jak najwięcej – podkreślają wrześnianie.

Jednocześnie prosimy was o pomoc, bo szukamy materiału (folii PET o grubości ok. 0,5-0,6mm), z którego wykonana zostanie osłona. Potrzebny jest też filament PET-G grubości 1.75mm oraz gumy do mocowania przyłbic (najlepsze to gumy ciążowe, szerokie na 15 lub 21mm).

Projekt, na którym bazujemy: https://www.prusaprinters.org/…/25857-prusa-protective-face… zakłada zastosowanie tworzywa o podanej wyżej grubości i wymiarach co najmniej 24x24cm. Jeżeli ktoś z Was posiada, lub wie, od kogo możemy pozyskać taki materiał dajcie znać!

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Freelab Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *