Sceny jak z filmu! Kradzione auto, kolizja z radiowozem, pościgi

Policjanci zatrzymali złodzieja samochodów. Mężczyzna ukradł Renault Clio o wartości 30 tysięcy złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił Prokuratorowi na wnioskowanie o areszt tymczasowy.

W ramach prowadzonej współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu doszło do zatrzymania złodzieja samochodu. Z przygotowanych działań wynikało, że w Kołaczkowie mają być zatrzymane dwa samochody Seat Ibiza oraz Renault Clio z których Renault jest kradzione.

Policjanci pełniący służbę na terenie Kołaczkowa 6 lutego, po godzinie 23:00, według założeń przystąpili do zatrzymania kierującego prowadzącego mini kolumnę czyli Seatem Ibizą. Kierowca zjechał na pobocze, za niego wyjechało Renault Clio. Ten kierowca już nie miał ochoty na zjazd i znacząco przyspieszył, prawie potrącając zatrzymującego policjanta. Został podjęty pościg za kierującym Renault Clio, który zakończył się na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną, gdzie doprowadził do kolizji drogowej z radiowozem. Nie zważając na zaistniałą sytuację, mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać na pieszo w kierunku domów mieszkalnych. Widząc to wszystko kierowca Ibizy również zmienił zdanie i szybko odjechał z miejsca kontroli – relacjonuje rzecznik prasowy policji.

W krótkiej chwili na terenie Kołaczkowa doszło do dwóch pościgów, które były prowadzone przez wrzesińskich i kaliskich policjantów. Piesza gonitwa została zakończona i udało się zatrzymać 36-latka, natomiast kierowca Ibizy odjechał w kierunku Żydowa, gdzie na łuku drogi wjechał w pole uprawne pozostawiając swój pojazd, następnie podjął udaną pieszą ucieczkę.

Co do kierowcy Renault Clio funkcjonariusze nie dali mężczyźnie zbyt daleko uciec, został on zatrzymany po krótkim pościg na jednej z posesji w Kołaczkowie. W kilka minut od zatrzymania było wiadomo, dlaczego 36-latek nie chciał się spotkać z policjantami.

Po wstępnej weryfikacji potwierdziły się wszystkie informacje, mężczyzna poruszał się skradzionym z terenu Wrześni Renault Clio. Do kradzieży doszło tego samego dnia w godzinach popołudniowych, wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Wszystkie materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej we Wrześni celem podjęcia dalszych kroków z mieszkańcem powiatu kaliskiego. Wobec 36-latka zostały postawione zarzut kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli, to wszystko pozwoliło na wnioskowanie o środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcznego tymczasowego aresztu. Do prokuratorskiego wniosku sąd się przychylił – dodaje Adam Wojciński.

Sprawa została jednak zakończona dopiero 10 marca, kiedy został zatrzymany przez kaliskich policjantów kierowca Seata Ibizy. 39-letniemu mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego zostały postawione takie same zarzuty czyli kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymanie się do kontroli. W myśl obowiązujących przepisów mężczyzną grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *