Ogromne brawa dla wrzesińskich wolontariuszy szyjących maseczki!

W tych trudnych czasach każda pomoc jest na wagę złota. W tym artykule słowa uznania i szacunku dla pań wolontariuszek, które przez ponad miesiąc szyły maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców naszej gminy, służb, placówek i instytucji. Brawa dla Was, dziękujemy!

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Września!

Myślę, że dziś już piszę prawdopodobnie ostatnie dla Państwa sprawozdanie z naszej wolontariackiej akcji szycia maseczek dla mieszkańców naszej gminy oraz instytucji państwowych w naszym powiecie. Cóż mogę napisać? Moje odczucia nie odzwierciedlają zaangażowania wszystkich Pań, które dołączyły do wolontariuszy szyjących maseczki. Przez miesiąc ponad 50 Wolontariuszek z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem kroiły, cięły i szyły maseczki z bawełny, które są wielokrotnego użytku – podsumowuje organizatorka wrześnianka Joanna Dams.

Oto One,Nasze Bohaterki:
Magdalena, Miriam Kozłowskie
Masza Barszewskaja
Małgorzata Rosińska
Adrianna Wietrzyńska
Justyna Frąckowiak
Henryka Mikołajczak
Małgorzata Augustyniak
Bożena Janowicz
Magdalena Chosińska
Anna i Aśka Bąk
Karolina Jóźwiak, Aniela Długosz, Idalia Zjeżdżałka- uczennice kl.6 SSP 1 oraz SSP 3 we Wrześni
Bożena Gawrych
Urszula Walczak
Agata Wypychowska
Luiza Przybylska
Kasia Loga Dworecka z Mamą
Basia Tralewska
Justyna Pilarska
Elżbieta Dąbek
Hanna Mikołajczak
Krystyna Mąkowska
Agnieszka Witucka Sobkowiak
Małgosia Cichacka
Marysia, Monika Olejniczak
Bożenka Mazurek
Barbara Danielska
Danuta Słomian
Julia Rzeźnik Brandt
Renata Kulczak
Anna Tamborska
Renata Grzeskowiak
Anna Cieślik
Lidia Mikołajczak
Agentka Rybicka
Aneta Machowska
Donata Hedrych
Milena Gozdziewicz
Lidia Szaroleta
Patrycja Wleczyk
Marzena Ślebioda-Nowaczyk
Sylwia Tajsner
Agnieszka Szczecinska
Małgorzata Augustyniak
Aleksandra Frąckowiak
Karolina, Magdalena Wojciechowskie
Zuzanna Wójcicka
Katarzyna Galant
Karolina i Renata Ptaszyńskie
Adriana Wietrzyńska
Marysia Binarsch
Małgosia Cichacka
Justyna Michalska
Aneta Andrzejaszek
Beata Szcześniak

Oprócz szycia maseczek zakupiłam ze środków od Darczyńców 10 maseczek FFP 3 dla naszego szpitala oraz przekazałam kwotę 1000 zł za zakup pulsoksymetra wskazanego przez szpital jako sprzętu niezbędnego w walce z koronawirusem. Wszystkie te środki finansowe otrzymałam od indywidualnych Darczyńców, którzy mi zaufali i wsparli tą inicjatywę. Bardzo, bardzo dziękuję!
Dziękuję również Paniom pracującym w przedszkolu Tęczowa Chatka oraz Pani Donacie Hedrych z Misia Uszatka, za pomoc w szyciu na samym początku mojego pomysłu – mówi pani Joanna.

Charytatywnie przekazały nam materiał Panie Małgosia Maślij oraz Magdalena Chosińska i Anna Bąk. Lista dziewczyn to ponad 54 osoby, ale mam wrażenie,że kogoś pominęłam, choć nieświadomie gdyż pracy duuuużo.
Jeśli taki błąd popełniłam to poproszę o komenterz, zaraz dopiszę.

Chciałabym również bardzo podziękować naszym Darczyńcom:
Pani Gosi i Panu Krzysztofowi z Wrześni
Panu Piotrowi z Bierzglina
Grażynce i Tomkowi z Wrześni
Mojemu znajomemu z rodzinnego miasta- Krzysztofowi
Oraz Państwu:
Przemysław Gibowski
Ol- Tel
Danuta Sobczak
Jacek Lępecki Lempol
Elektro Serwis Tyran
Pani Magdalenie Banaszak
Pani Mirce Kociołek
Państwu Danucie i Janowi Kamińskim
Amica Centrum Medyczne
Paweł Chołuj Elektrix
UMiG Września
Apteka Gemini Września

Dziękuję również bardzo Damianowi Staniszewskiemu oraz Kornelowi Tomczakowi za pomoc w dystrybucji maseczek do ośrodków oddalonych od Wrześni. Składam również duże podziękowania Widzialnej Ręce we Wrześni za nieocenioną pomoc w dystrybucji maseczek dla naszych mieszkańców.

A na samym końcu chcę podziękować mojej rodzinie – mężowi i córce- to oni są sprawcami tego społecznego wydarzenia. Przepraszam Was, że nie zawsze był ugotowany obiad, za kartony z materiałami i nićmi oraz za częstą moją nieobecność. Wydaliśmy ponad 7000 uszytych charytatywnie maseczek, jakieś 400 czeka na nowych właścicieli i około 400 jest w szyciu! Jest to dla mnie liczba, która przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania! Wszystkim Wolontariuszom, Darczyńcom i Wspaniałym Ludziom Dobrej Woli kłaniam się bardzo i serdecznie dziękuję.

Życzę zdrowia i wytrwałości😘
Dobro powraca❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *