Wpadli po roku. Ukradli pół kilometra kabla ziemnego

Policjanci pionu kryminalnego zatrzymali dwóch sprawców kradzieży kabla ziemnego o długości 520 metrów. Wartość poniesionych strat wyniosła 4 880 złotych. Mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W styczniu 2020 roku w miejscowości Podstolice doszło do kradzieży kabla ziemnego o długości 60 metrów. Zdarzenie miało miejsce w rejonie stacji PKP. Wartość poniesionych strat wyniosła 950 złotych.

W trakcie analizy zebranych materiałów nie było żadnego punktu wyjścia na ewentualnych sprawców, jedynie to, że w 2019 roku na przełomie czerwca i lipca dochodziło do podobnych kradzieży. Jednak wytrwałość i dążenie do rozwiązania tej sprawy doprowadziło do ustalenia sprawców.

Trwało to 4 miesiące ale w końcu wrzesińscy kryminalni 28 maja br. zatrzymali dwóch 33-letnich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. I jak się okazało z pozoru dwie kradzieże z dużą różnicą czasową łączy wspólny mianownik czyli sprawcy.

Po ponownym zapoznaniu się z ubiegłorocznymi sprawami i zsumowaniu całości, mężczyznom zostało postawionych 6 zarzutów kradzieży na łączną wartość strat 4880 złotych. Podczas swoich przestępczych podjazdów w rejon stacji PKP mężczyźni ukradli 520 metrów kabla ziemnego. Teraz grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

1 comment on “Wpadli po roku. Ukradli pół kilometra kabla ziemnego

  1. Najpierw to proszę udowadniać tym osoba że coś ukradły a potem pisać jakieś dyrdymaly . I jak już piszecie artykuł to wstawić proszę faktyczne zdjęcia kradzionych zekomo kabli ponieważ te zdjęcia kabli wysokie to nie są nawet kable tylko linki stalowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *