Co słychać na powiatowych drogach?

Pogoda sprzyjała pracom na zewnątrz. W ruch poszły m.in. kosiarki.

Na drogach powiatowych od dłuższego czasu można zauważyć pracowników wynajętych firm, którzy wykaszają pobocza. Na terenie Pyzdr i Miłosławia pracami zajmuje się Firma Usługowo-Handlowa Karola Wrzaskowskiego z Pyzdr, Neklę i Kołaczkowo obsługuje Firma Usługowa Daniela Waligóry z Targowej Górki, natomiast o Wrześnię dba Spółdzielnia Usług Rolniczych i Transportowych z Wrześni. W tym tygodniu koszenie rowów oraz zieleni przy chodnikach odbywało się na Szosie Witkowskiej oraz w Gutowie Małym.

Na bieżąco są wykonywane remonty cząstkowe, aktualnie na drogach prowadzących w kierunku Zapowiedni i Wrąbczynka. Dodatkowo pracownicy Referatu Gospodarczego Starostwa Powiatowego remontują oraz odmalowują budkę dla przewoźników promowych w Nowej Wsi Podgórnej. Przypomnijmy, że w połowie maja na tamtejszym promie została wymieniona główna lina naciągowa.

Niebawem rozpocznie się również modernizacja chodnika w Targowej Górce przy kościele na ulicy Łukasińskiego. Jest to zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. W środę 3 czerwca podpisano umowę z wykonawcą – Zakładem Drogowym Sp. z o. o. z Psar Małych na kwotę ponad 23 tysięcy złotych. W ramach tej inwestycji zostanie uzupełniona podsypka cementowo-piaskowa, przełożona kostka oraz betonowe obrzeża, a także uzupełnione i wyrównane pobocza i skarpy.

Na ukończeniu są już prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego w Gutowie Małym. Ostatnim szlifem będzie oznakowanie, osadzenie studzienek i wyrównywanie skarp. Przypomnijmy, że dofinansowanie w kwocie blisko 500 tysięcy złotych pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

Również z niego powiat pozyskał prawie dwumilionowe dofinansowanie na przebudowę blisko 3-kilometrowego odcinka drogi Grzymysławice-Chwalibogowo-Osowo. W Chwalibogowie położona jest już warstwa wiążąca. Aktualnie wykonywane są tam roboty brukarskie na zjazdach, zatokach autobusowych oraz roboty ziemne na poboczach i rowach.

źródło: Powiat Wrzesiński/Klaudia Kubiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *