Bieg o Złoty Kłos w Kołaczkowie odwołany!

Zaplanowany na najbliższą niedzielę, 12 lipca Bieg o Złoty Kłos na 10 km nie dojdzie do skutku. W ostatniej chwili impreza nie otrzymała zgody policji, choć organizatorzy wprowadzili limit 125 uczestników (dozwolone 150). Tym razem chodzi o ewentualnych kibiców… Szczegóły poniżej w komunikacie. 

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo

z przykrością informujemy iż nasz bieg nie otrzymał zgody służb Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podstawą do odmowy okazała się negatywna opinia na temat biegu wydana przez Wojewódzką Komendę Policji w Poznaniu.

KWP Poznań zaopiniował bieg negatywnie z powodu sytuacji epidemiologicznej, konkretnie wskazując, że jako organizatorzy nie jesteśmy wstanie zabezpieczyć trasy pod kątem pojawienia się na niej nadmiernej liczby kibiców. (§6 ust 10 pkt 2b Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii). Alternatywą mogłaby być drastyczna zmiana trasy – jednak na to w tak krótkim czasie się nie zdecydowaliśmy.

Decyzji nie komentujemy, wiemy, że organizatorzy innych biegów mają podobne problemy, cieszymy się również tym, że ostatnio odbyło się kilka imprez biegowych gdzie takich zastrzeżeń nie było.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w 39 Kłosa: sponsorom, strażakom, wolontariuszom. Podziękowania również dla KPP we Wrześni za okazaną pomoc.

Zaczynając przygotowania do tegorocznej edycji Kłosa liczyliśmy się z trudnościami. Mamy jednak nadzieję, że choć nasza impreza nie odbędzie się w dedykowanym jej terminie (zawsze druga niedziela lipca) to, że jednak w tym roku uda się przeprowadzić zawody biegowe w Gminie Kołaczkowo. Co do nowych propozycji na zawody musimy zastanowić się nad kilkoma opcjami…dajcie nam kilka dni na decyzję i przedstawienie nowej propozycji.

Co do zwrotu kwoty wpisowego na 39 Kłosa- szczegóły podamy w kolejnym wpisie.

Pozdrawiamy – Ekipa Kłosa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *