Czołówka na krajowej 92. Osobówka jechała pod prąd

Dziś nad ranem tj. 15 lipca służby interweniowały na drodze krajowej 92 w Nekli. Doszło tam do poważnego wypadku mazdy i fiata ducato. Dwie osoby trafiły do szpitala.

– O godzinie 04:14 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i dostawczego na DK 92 w Nekli. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną w obu pojazdach, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, zneutralizowali substancje ropopochodne oraz sprzątnęli pozostałości po wypadku z jezdni. W działaniach brał udział zastęp GBA z OSP Nekla, zastępy GBA i GCBA z JRG Września, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 radiowozy policji – relacjonują strażacy z OSP Nekla.

– Kierujący pojazdem marki mazda 6 podróżował w kierunku Poznania. Jak relacjonuje, źle się poczuł i zjechał na stację w miejscowości Brzeźno by odpocząć. Następnie po przerwie wyjeżdżając ze stacji pomylił kierunki i wjechał na nitkę DK92 w stronę Wrześni jadąc pod prąd. W wyniku czego doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo fiatem ducato (z Wrześni do Poznania). Kierujący trzeźwi – relacjonuje dla nas Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Sprawcy wypadku (48-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego) na razie nie zabrano prawo jazdy, ponieważ dokumenty zakleszczyły się w pojeździe.

Fiat został zabezpieczony we własnym zakresie. Natomiast mazda trafiła na policyjny parking. Policjanci w wyniku uszkodzeń aut zatrzymali dwa dowody rejestracyjne.

Postępowanie w tej sprawie będzie prowadził wydział kryminalny.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. OSP Nekla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *