Aresztowany 17-latek. Posiadał przy sobie marihuanę

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie susz roślinny. 17-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

10 lipca br. o godzinie 20:00 na ulicy Objazdowej we Wrześni policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes. W samochodzie podróżowało dwóch młodych mężczyzn.

– Od samego początku kontroli policjanci zauważyli, że mężczyźni są strasznie zdenerwowani i sprawiają wrażenie jakby marzyli jedynie o końcu tego spotkania. Już kilka chwil później było wiadomo skąd takie zachowanie. Okazało się, że 17-letni mieszkaniec Gminy Miłosław miał przy sobie woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. W teście narkotykowym wyszło, że jest to marihuana o wadze ponad 40 gramów. Natomiast 19-letni kierowca zamieszkały w Kołaczkowie został zwolniony do domu – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

W związku z tym pasażer został zatrzymany w policyjnym areszcie. Decyzją Prokuratora Rejonowego we Wrześni 17-latkowi został postawiony zarzut posiadania środków odurzających. Według obowiązujących przepisów grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *