Będzie bezpieczniej. Dofinansowanie dla gminy Września

16 lipca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło listę rankingową projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w 2020 r. w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.  Z całej Polski wpłynęło 314 wniosków, a do dotacji zakwalifikowanych zostało 68 projektów (6 z wielkopolski), w tym ten złożony przez Gminę Września.

W ramach przygotowanego przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Września wniosku o dofinansowanie zadania pn.: „Bezpieczne przejścia dla pieszych na terenie Miasta i Gminy Września” zmodernizowanych zostanie łącznie 5 przejść dla pieszych.

Nowe oświetlenie zostanie wybudowane:
– na przejściu przy ul. Kosynierów, w pobliżu Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3;
– na 2 przejściach przy ul. Szosa Witkowska,
– na przejściu przy ul. Kaliskiej w Kaczanowie, w pobliżu Samorządowej Szkoły Podstawowej.

Z kolei przejście dla pieszych przy ul. Kościuszki, w pobliżu Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3, poza budową nowego oświetlenia, zostanie wyposażone w urządzenia bezpieczeństwa ruchu (2 szt. aktywnych znaków przejść dla pieszych LED) oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Planowany koszt modernizacji wszystkich wymienionych przejść dla pieszych szacowany jest na kwotę 105 627,69 złotych, z czego przyznana kwota dotacji wynosi 84 502,00 złotych.

Realizacja projektu w znaczący sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w obrębie wskazanych lokalizacji.
Planowany termin zakończenia inwestycji przewidziano na listopad br.

źródło i fot. UMiG we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *