Ratusz zapowiada nowy plac zabaw

Już w sierpniu br. ruszą prace związane z budową nowego obiektu. Plac zabaw i tzw. strefa dla seniorów powstaną w pobliżu dużego osiedla mieszkaniowego przy ul. Kościuszki oraz Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.

Dokładna lokalizacja nowego obiektu to spokojne i ciche miejsce pomiędzy rozwidleniem ścieżek – jedna prowadzi w kierunku WOKu, a druga ul. Kościuszki. Stare drzewa, które otaczają ten teren sprawią, że w przeciwieństwie do wielu innych miejsc w mieście, nawet w ciepłe dni będzie można spędzić tam przyjemnie czas.

W strefie dla dzieci znajdą się takie urządzenia jak: zestaw zabawowo – sprawnościowy, zestaw sprawnościowy linowy, trampolina, karuzela, huśtawka wahadłowa podwójna, huśtawka wahadłowa typu orle/bocianie gniazdo, huśtawka wahadłowa typu ważka. Pod tymi urządzeniami wykonane będą strefy bezpieczne o nawierzchni piaskowej. Ponadto zrealizowana będzie pierwsza na terenie naszego miasta specjalna strefa seniora z urządzeniami: trener postawy, trener nadgarstków, trener bioder, poręcz wężowa, poręcz do równoważni, belka wężowa, łuki, koło do ćwiczeń ramion, drabinka do ćwiczeń palców. Dla tego obszaru powstanie nawierzchnia bezpieczna z płyt gumowych.

Całość obszaru uzupełniona będzie ławkami parkowymi  i koszami na śmieci.

Przypomnijmy, że przy ul. Suwalskiej powstał dwa lata temu plac zabaw, siłownia i ścieżka edukacyjna w pobliżu Osiedla Sławno.

źródło i fot. UMiG we Wrześni

1 comment on “Ratusz zapowiada nowy plac zabaw

  1. Szkoda tylko że zapomnieli o placu zabaw na fromborskiej pomiędzy blokami gdzie dzieciaki biją się o huśtawki. Porażka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *