Młodzi wrzesińscy absolwenci otrzymali stypendia „Talent”

Od siedmiu lat Powiat Wrzesiński przyznaje zdolnym absolwentom szkół powiatowych z terenu powiatu wrzesińskiego stypendia TALENT. We wtorkowe przedpołudnie, 4 sierpnia ponownie kolejni młodzi i utalentowani ludzie zostali docenieni.

W tym roku Zarząd Powiatu Wrzesińskiego zdecydował o wyróżnieniu sześciorga absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wrzesińskiego, którzy w czasie edukacji odznaczyli się szczególną pracowitością, pasją oraz sukcesami na płaszczyźnie szkolnej oraz poza nią.

Prezentujemy sylwetki młodych wyróżnionych.

Monika Cieślak – absolwentka Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni na kierunku technik ekonomista. Spośród wyróżnionych młodych ludzi uzyskała najwyższą średnią ocen – 5,69. Monika jest laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B. Pasjonuje się siatkówką, matematyką oraz bieganiem. Planuje rozpocząć studia na kierunku Inżynieria Zarządzania lub Informatyka i Ekonometria. Chciałaby pracować w międzynarodowej korporacji.

Anita Ponto – ukończyła Zespół Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni na kierunku fryzjer. Zajęła m.in. I miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego w dziale damskim oraz II miejsce w XVII Wielkopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego w dziale męskim. Interesuje się plastyką i rysunkiem. Planuje dalej dokształcać się w swojej profesji poprzez liczne kursy i szkolenia. Chciałaby także rozpocząć własną działalność w branży fryzjerskiej.

Filip Wagner – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni o profilu matematycznym. Jego pasją są fotografia oraz sport. Zdobył m.in. IV miejsce w Mistrzostwach Europy we Wrocławiu w konkurencji Drużynowy Pistolet Pneumatyczny Juniorów (2019/2020), II miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w konkurencji Pistolet Szybkostrzelny 2×30 Mężczyzn (2018/2019), I miejsce w Finale Pucharu Polski w konkurencji Psz 2×30 Juniorzy (2019/2020), I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30 (2019/2020), I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Strzelectwie Sportowym w konkurencji Pistolet Sportowy 30+30 Juniorzy (2018/2019). Filip brał również udział w Mistrzostwach Europy w Strzelaniu w Bolonii (2019/2020). Chce kontynuować naukę na studiach wyższych oraz dalej trenować i uprawiać strzelectwo.

Wiktor Fogt – ukończył Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni na kierunku technik ekonomista. Może się pochwalić uzyskaną bardzo wysoką średnią ocen – 5,12. Jest finalistą III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich oraz laureatem IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich. Jego pasją jest ekonomia, speedcubing, łucznictwo oraz sport siłowy i wytrzymałościowy. Planuje studia na kierunku: finanse, audyt, inwestycje na uniwersytecie ekonomicznym.

Kacper Ziembikiewicz – absolwent Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.  Uzyskał średnią ocen 5,08. Kacper zdobył IV miejsce w okręgowych eliminacjach Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Jest aktywnym wolontariuszem, zaangażowanym w promocję szkoły oraz pomoc przy organizacji różnych imprez szkolnych i pozaszkolnych. Planuje rozpocząć studia w zakresie technologii żywności.

Patryk Ligocki – ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni o profilu psychologiczno-pedagogicznym. Interesuje się sportem, trenuje siatkówkę plażową. Jest zdobywcą m.in.  III miejsca w ogólnopolskim Turnieju Juniorów w siatkówce plażowej (2017/2018), I miejsca w Młodzieżowym Pucharze Bałtyku – kat. kadet (2017/2018), IV miejsca w Finale Mistrzostw Polski Kadetów w Plażowej Piłce Siatkowej (2017/2018). Planuje rozpoczęcie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

źródło i fot. Powiat Wrzesiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *