Koronawirus. Bezpłatne, dobrowolne testy dla pracowników Volkswagena

Volkswagen Poznań dziś wydał specjalny komunikat. Koncern oferuje bezpłatne, dobrowolne testy na koronawirusa swoim pracownikom.

Choć sytuacja zdrowotna w Volkswagen Poznań jest dzisiaj dobra, zarząd spółki zdecydował o rozszerzeniu zakresu działań prewencyjnych i umożliwieniu pracownikom wykonania bezpłatnych testów w kierunku COVID-19.

Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji: – Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego od samego początku trwania pandemii skupiamy nasze działania na prewencji i edukacji pracowników. Wdrożyliśmy katalog ponad 50 różnych rozwiązań, które mają chronić naszych pracowników przed zakażeniem. Naszym celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa i dlatego ten katalog rozszerzamy dzisiaj także o dobrowolne, bezpłatne testy dla naszych pracowników, co umożliwi wykrycie infekcji na bardzo wczesnym etapie.”

Z możliwości przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa skorzystać mogą pracownicy Volkswagen Poznań, którzy mają symptomy chorobowe: gorączkę, kaszel czy duszności. Podstawą do przeprowadzenia testów jest opinia lekarza zakładowego, który po konsultacji telefonicznej zleca wykonanie badania metodą RT-PCR (wymaz).

MOBILNY Punkt pobrań Drive&Go-Thru, do którego kierowani są pracownicy znajduje się w Poznaniu na ulicy Serbskej i obsługiwany jest przez zewnętrzne laboratorium diagnostyczne. Czas oczekiwania na wyniki testu to 24h do max. 48h. Badanie pracowników jest całkowicie finansowane przez pracodawcę, spółkę Volkswagen Poznań.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *