Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą opcję?

Kredyty gotówkowe to najpopularniejsze produkty finansowe oferowane przez banki. Pozwalają na pożyczenie pieniędzy na dowolny cel przy spełnieniu kilku warunków. Ofert na kredyty gotówkowe jest coraz więcej. Skąd zatem wiedzieć, która z nich będzie najlepsza?

1. Czym jest kredyt gotówkowy?

2. Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt?

3. Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa

Czym jest kredyt gotówkowy?

Życie potrafi czasem napisać różne scenariusze, dlatego kredyt gotówkowy 10 tys na każdy cel na DirectMoney.pl cieszy się tak dużą popularnością. Możliwość skorzystania z jak najkorzystniejszej oferty i najniższej raty zachęca wielu konsumentów do tego produktu bankowego. Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Pożyczając pieniądze z banku w ramach kredytu gotówkowego, możemy wydać je na dowolny cel. Jego wysokość wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydatków nie musimy w żaden sposób dokumentować. Najważniejsze jest tylko to, aby spłacać swoje zobowiązanie na czas. Kredyt gotówkowy różni się zatem od kredytu hipotecznego, który jest zawierany na dłuższy czas i opiewa na znacznie wyższą kwotę.

Dzięki kredytowi możemy pożyczyć pieniądze w bezpieczny sposób z banku, a nie od rodziny czy z firmy pozabankowej. Wniosek o jego przyznanie składamy bezpośrednio w oddziale, jak też przez dedykowany formularz online. Są one udzielane na podstawie Ustawy o kredycie konsumenckim i Prawa bankowego.

Jak wybrać najkorzystniejszy kredyt?

Kredyt kredytowi nierówny dlatego zanim skorzystamy z danej oferty, warto sprawdzić, czy nie przepłacimy. Może się bowiem okazać, że w konkurencyjnym banku całkowita kwota do spłaty będzie znacznie niższa. Poważne różnice możemy odczuć zwłaszcza przy większych zobowiązaniach.

Na co zatem warto zwrócić uwagę? Podstawową rzeczą, na którą zwracają uwagę konsumenci, są odsetki. Im są niższe, tym oferta kredytowa wydaje się korzystniejsza. Tak jednak dzieje się tylko w teorii i warto być świadomym także innych czynników, które wpływają na to, ile ostatecznie zapłacimy.

Oprócz samych odsetek dobrze mieć na uwadze także całkowity koszt kredytu, a zatem RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ wartość ta zakłada nie tylko same odsetki, ale także dodatkowe opłaty, jakie musimy ponieść w związku z kredytem. Należy do nich między innymi ubezpieczenie oraz prowizja.

Oferta każdego kredytu gotówkowego powinna udostępniać taką informację. Żeby porównać poszczególne kredytu, warto skorzystać z porównywarki online. Przyda się również kalkulator kredytowy, który wskaże nam przewidywaną wysokość raty oraz odsetki przy danym zobowiązaniu.

Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa

Zanim bank udzieli nam kredytu, sprawdzi on naszą zdolność kredytową. Możemy się zatem spodziewać, że pod lupę zostanie wzięte między innymi wysokość naszych zarobków oraz dotychczasowa historia kredytowa.

Problem z przyznaniem kredytów najczęściej dotyczy osób, które nie miały jeszcze żadnego zobowiązania lub też nie spłacały go regularnie. Zadłużenie w BIK oraz w BIG negatywnie wpływają na nasz scoring. Dlatego ważne jest, aby spłacać na czas nie tylko raty kredytów, ale także rachunki czy mandaty, które także są widoczne w bazach dłużników.

Do zawarcia umowy o kredyt gotówkowy potrzebne jest także posiadanie stałej pracy. Umowa o pracę jest najlepiej widzialna. Oprócz tego bank zweryfikuje wysokość naszych dochodów, a także sprawdzi, ile osób mamy na utrzymaniu. Dzięki temu ma on pewność, że będziemy mogli bez problemu zwrócić całą kwotę kredytu na czas.

Kredyt gotówkowy to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Ilość wniosków z roku na rok zwiększa się, a banki wymyślają nowe metody na zdobycie klientów. Z tego powodu możemy znaleźć atrakcyjną ofertą na dowolną sumę.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *