Wspólnie okradali piwnice we Wrześni. Wpadli w ręce policji

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch sprawców, którzy w ostatnim tygodniu wakacji dokonywali włamań do piwnic na wrzesińskich osiedlach. Łupem złodziei padły różne rzeczy o wartości 9250 złotych. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim tygodniu tegorocznych wakacji do Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic na terenie wrzesińskich osiedli. Działania sprawców nie były ukierunkowane na konkretne rzeczy, ponieważ kradli to co się mogło „przydać” i „nadać” do sprzedaży.

Łupem złodziei padły na przykład wkrętarki, żelazka, sprzęt wędkarski, opony, skrzynki narzędziowe, fotele turystyczne oraz rower. Wartość strat poniesionych podczas zgłoszonych 8 włamań wyniosła 9250 złotych.

Na miejscu dokonanych kradzieży pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady ewentualnych sprawców. Podczas prowadzonego przez policjantów pionu kryminalnego rozpracowania, wytypowali osoby, które mogły tego dokonać.

I tak 3 września br. o godzinie 13:30 we Wrześni na ul. Wrocławskiej zatrzymali kierującego Fordem C-max. Podczas rozmowy okazało się, że 36-letni kierowca jest również nietrzeźwy miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Z nim podróżowała 32-letnia mieszkanka Wrześni.

Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego zatrzymanym zostało postawionych 8 wspólnych zarzutów kradzieży z włamaniem. Dodatkowy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości otrzymał 36-letni wrześnianin. Parze, według obowiązujących przepisów grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak ta sprawa jest rozwojowa i nie wkluczamy zgłoszeń od kolejnych pokrzywdzonych.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

1 comment on “Wspólnie okradali piwnice we Wrześni. Wpadli w ręce policji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *