Innowacyjna operacja we Wrześni! Druga taka w Polsce

Dzisiaj, tj. 10 września w Szpitalu Powiatowym we Wrześni przeprowadzono nowatorską operację endoprotezoplastyki. To dopiero drugi taki zabieg wykonany w Polsce.

Na oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szpitalu Powiatowym we Wrześni pod kierownictwem dr Kamila Kałowskiego przeprowadzona została innowacyjna operacja endoprotezoplastyki stawu kolanowego przy użyciu Robota Ortopedycznego NAVIO™, pierwszego takiego robota w Europie Środkowo-Wschodniej.

NAVIO™ jest nie tylko robotem, ale całym systemem, pozwalającym na planowanie operacyjne z wykorzystaniem modelu przestrzennego stawu, jak również śródoperacyjną wizualizację osi kończyny oraz biomechaniki operowanego stawu.

Na podstawie danych uzyskanych z badań obrazowych, wykonanych przed zabiegiem, robot pozwala na indywidualne dopasowanie implantów do kości podczas zabiegów implantacji endoprotez całkowitych i połowiczych stawu kolanowego.

Fakt, że miała miejsce on we Wrześni napawa nas szczególną dumą  i chęcią podzielenia się z Państwem i mieszkańcami Powiatu Wrzesińskiego, jej wynikami. W piątek, 11 września zaplanowano specjalny briefing prasowy.

Dawid Spychalski

fot. Powiat Wrzesiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *