Kolizja osobówki i autobusu. Mandat 500 zł dla sprawcy

Wrzesińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyły Audi A4 oraz autobus. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Dyżurny wrzesińskiej komendy 10 września (przed godziną 6:00) odebrał telefon na linii alarmowej o zaistniałym zdarzeniu na drodze wojewódzkiej numer 442 w Pyzdrach. Po przybyciu na miejsce policjantów okazało się, że w zdarzeniu uczestniczyły Audi A4 oraz pojazd Autosan.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 32-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego niewłaściwie obserwował przedpola jazdy, w wyniku czego chcąc uniknąć zderzenia w tył pojazdu, gwałtownie skręcił w lewo. Konsekwencją tego było uderzanie w lewe przednie koło autobusu, który rozpoczął już manewr skrętu w lewo na drogę prowadzącą do Rudy Komorskiej – wyjaśnia nam Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Za spowodowanie kolizji mieszkaniec powiatu pleszewskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 6 punktów karnych. W wyniku uszkodzeń od Audi został zatrzymany dowód rejestracyjny. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Wrzesińscy policjanci przypominają o tym aby na drodze zachować daleko idącą ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *