Wypadek osobówki i elektrycznej hulajnogi. Pierwszy taki we Wrześni

We wtorek, 15 września (18:35) służby interweniowały przy ul. Legii Wrzesińskiej we Wrześni. Doszło tam do zderzenia auta i kobiety poruszającej się na hulajnodze elektrycznej.

Kierująca samochodem osobowym marki kia ceed wyjeżdżała na ulicę z wjazdu do firmy. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W wyniku czego doprowadziła do zderzenia z jadącą po chodniku hulajnogą kobietą – wyjaśnia Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji. 

Za kierownicą auta siedziała 26-letnia mieszkanka Wrześni. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowaną (kierującą hulajnogą) do szpitala.

Policjanci wykonali na miejscu czynności pod kątem wypadku drogowego. Następnie udali się do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się poniżej 7 dni. W związku z tym funkcjonariusze zakończyli sprawę mandatem w wysokości 400 zł i 6 punktami karnymi dla kierowcy osobówki. 

Przy tej okazji warto podkreślić, że według kodeksu ruchu drogowego, osoby poruszające się na hulajnogach elektrycznych traktowane są jako piesi. Dlatego mają one obowiązek poruszania się po chodniku – dodaje policjant.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *