Dodatkowe działania prewencyjne w fabrykach Volkswagena

Koronawirus nie ustępuje. Tak w Polsce jak i na świecie obserwujemy znaczny wzrost liczby zakażeń. Od początku trwania pandemii wdrożyliśmy blisko 60 różnych środków zaradczych, które mają zapewnić bezpieczeństwo naszej załogi – czytamy w komunikacie Volkswagena. 

Katalog ten wciąż rozwijamy i dostosowujemy do bieżącej sytuacji. Zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego wszystkim zapewniamy dostęp do maseczek ochronnych, rękawiczek, płynów dezynfekcyjnych.

Dostosowaliśmy także miejsca pracy do nowych warunków wymagających dystansu społecznego. Ważnym narzędziem są także bezpłatne testy dla pracowników w kierunku Covid-19. Dotychczas, w ramach badań finansowanych przez Volkswagen Poznań wykonano ich blisko 600. Dzięki nim skutecznie minimalizujemy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa na terenie zakładów.

Dodatkowo, mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną w kraju podjęliśmy decyzję o poszerzeniu działań prewencyjnych i ustawieniu punktów wykonywania testów także na parkingach przyzakładowych.” mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji.

Dodatkowe punkty pobrań typu Drive Through

Od początku października każdy z pracowników Volkswagen Poznań, może dobrowolnie i bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa na zakładowym parkingu, bez konieczności wysiadania z samochodu. By tego dokonać, wystarczy, że zarejestruje się w zakładowym ambulatorium i otrzyma skierowanie od lekarza zakładowego. S

kierowanie może otrzymać każdy, kto ma objawy takie jak kaszel, gorączka, duszności lub obawę, że w ostatnim czasie mógł się zarazić koronawirusem. Namioty ustawione na parkingach zakładów Volkswagen Poznań będą służyć wyłącznie pracownikom VWP. Pracownicy Volkswagen Poznań już wcześniej (od końca sierpnia) mieli możliwość wykonywania bezpłatnych testów na COVID-19 w mobilnym punkcie zlokalizowanym w Poznaniu, przy ul. Serbskiej.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *