Wymarzony debiut wrzesińskiej drużyny!

W meczu 1. kolejki Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu beniaminek rozgrywek KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wygrał w Rawiczu z miejscowym Petro-Lawa Futsal Rawicz aż 9:2.

Do Rawicza podopieczni Arkadiusza Hofmana udali się w dwunastoosobowym składzie i jak się później okazało szeroka ławka rezerwowych była jednym z ważnych czynników przybliżających wrzesiński zespół do końcowego zwycięstwa.

W piątej minucie meczu Łukasz Fechner strzelił pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Gospodarze jednak doprowadzili do wyrównania bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Kapitan wrzesińskiej drużyny – Patryk Kwiatkowski strzelił bramkę i wrzesiński zespół ponownie objął prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy nie była zbyt dobra w wykonaniu gospodarzy z Rawicza. Jeden z zawodników tej drużyny otrzymał czerwoną kartkę, a wrześnianie za sprawą Kamila Klechammera prowadzili już 3 : 1 i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Na początku drugiej połowy rawiczanie strzelili kontaktową bramkę. Odpowiedź KP Wooden Villa/Lucart Energy Września była prawie natychmiastowa. Doskonale rozegrany rzut rożny i Mikołaj Plichta pokonuje bramkarza gospodarzy. Gdy Krzysztof Kozłowski po dwójkowej akcji z Igorem Zielińskim podwyższa na 5 : 2 wydaje się, że zwycięstwo wrześnian jest na wyciągnięcie ręki. W końcówce gospodarze opadli z sił, czego efektem były kolejne bramki Łukasza Zugaja, Kamila Klechammera i Igora Zielińskiego. Ostatecznie zespół KP Wooden Villa/Lucart Energy Września wygrał 9 : 2 i w doskonałych humorach wrócił do Wrześni.

Skład KP Wooden Villa/Lucart Energy Września: Marcin Siepielski, Patryk Kwiatkowski – kapitan, Kamil Klechammer, Damian Tonder, Łukasz Fechner, Maciej Zięba, Krzysztof Kozłowski, Igor Zieliński, Łukasz Zugaj, Jakub Długosz, Mikołaj Plichta, Jędrzej Cichoński

Trener: Arkadiusz Hofman

Kierownik drużyny: Szymon Sławiński

Po meczu powiedzieli:

Sebastian Wojciechowski – trener Petro-Lawa KS Futsal Rawicz

Początek meczu w naszym wykonaniu był całkiem przyzwoity. Niestety z biegiem czasu straciliśmy dwóch zawodników , najpierw kontuzji doznał Adrian Kaiser , a w 15 minucie po drugiej żółtej kartce a w konsekwencji czerwonym kartoniku – musiał opuścić plac gry Krystian Nowicki. W dalszej części meczu mieliśmy do dyspozycji 6 zawodników z pola i dopóki starczyło sił staraliśmy się nawiązać równa walkę z przeciwnikiem.Do przerwy przegrywaliśmy 1:3. Wróciliśmy do gry i próbowaliśmy gonić wynik. Udało się strzelić na 2:3. Niestety z biegiem czasu sił było coraz mniej i traciliśmy kolejne bramki.Uważam że wynik końcowy 2:9 nie oddaje tego ile zawodnicy zostawili zdrowia i serca na parkiecie. Taki jest futsal, jeżeli fizycznie nie wytrzymujesz to musisz się liczyć z tym ,że przeciwnik to wykorzysta ” (cyt za. https://www.facebook.com/KS-Futsal-Rawicz)

Arkadiusz Hofman – trener KP Wooden Villa/Lucart Energy Września:

Przed pierwszym gwizdkiem u zawodników wyczuwalne było lekkie poddenerwowanie związane z debiutem w rozgrywkach ligowych. Wszystko co zaplanowaliśmy na ten mecz potoczyło się zgodnie z planem. Jako drużyna zagraliśmy dobre spotkanie. Zawsze trzeba coś poprawić i wciąż będziemy nad tym pracować. Cieszy zwycięstwo, bo to daje pewność i zaufanie do tego co robimy. Dziś świętujemy, a od poniedziałku zaczynamy przygotowania do kolejnego spotkania.”